i5 7400 ve GTX 1050 Ti sistem yükseltme

HolyMan34

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
i5 7400
GTX 1050 Ti
Corsair 8 GB 2400 Mhz RAM
B250m Bazooka anakart ile topladığım bir bilgisayarım var.

Bu aralar biraz sistemimi yükseltmek istiyorum fakat çok yüksek bir bütçem yok elimdekileri satıp üstüne para ekleyip almayı düşünüyorum.
Benim düşündüğüm parçalar;

i7 7700k
GTX 1060 6 GB

Anakart ve RAM konusunda kararsızım çünkü aldığımda toplayan kişi anakartın 2133 MHz'a kadar desteklediğini söyledi. Yani şuan elimdeki RAM'den tam performans alamıyorum. Anakartı sizce değiştirmeli miyim ?

Uzun lafın kısası bana kaça patlar. Daha farklı bir tavsiye olursa da dinlemeye açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatlar uçtu. Bence hiç gerek yok çünkü 2000 serisi çıkacak. 1050Ti 1080P'de o zamana kadar hayli hayli dayanır diye düşünüyorum.
Bir de B250 anakart OC desteklemediği için K ibareli işlemci almanıza gerek yok. i7 7700 alabilirsin. Anakart 2400 Mhz destekliyor. Video izleyip RAM frekansınızı yükseltebilirsin.

Fiyatlar uçtu. Bence hiç gerek yok çünkü 2000 serisi çıkacak. 1050Ti 1080P'de o zamana kadar hayli hayli dayanır diye düşünüyorum.
Bir de B250 anakart OC desteklemediği için K ibareli işlemci almanıza gerek yok. i7 7700 alabilirsin. Anakart 2400 Mhz destekliyor. Video izleyip RAM frekansınızı yükseltebilirsin.

Detaylı bir PC donanım bilgim yok maalesef burada bulunma sebebim de öğrenmek. Söylediğiniz iyi oldu RAM olayını.

i7 7700 ya da i7 7700K da olsa 1050Ti ekran kartını bu işlemciye kimse yakıştıramıyor. Hatta baya ağır şeyler yazanlar var.
Zaten 1080p'nin üstü bir çözünürlük düşünmüyorum ama oynadığım oyunlarda ilginç bir şekilde fazla FPS düşmesi yaşadım ve nedenini bulamadım.

Ekran kartlarının piyasa giriş tarihi belli mi? Gerçekten o kadar çıktı ki fiyatlar önceden 1060 ya da 1070 almadığıma çok pişman oldum.

İşlemci değiştirmenize gerek yok ki. i5 7400 GTX 1060 için bile yeterli bir işlemci.
Hangi ayarlarda hangi oyun oynadığınızı söyler misiniz?
O sistemle düşük FPS almanız için bir neden olması gerekiyor. Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin. Düşük FPS başlıklı yeni konu açabilirsiniz.

İşlemci değiştirmenize gerek yok ki. i5 7400 GTX 1060 için bile yeterli bir işlemci.
Hangi ayarlarda hangi oyun oynadığınızı söyler misiniz?
O sistemle düşük FPS almanız için bir neden olması gerekiyor. Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin. Düşük FPS başlıklı yeni konu açabilirsiniz.

CS:GO, LOL, PUBG oynuyorum.
LOL VE PUBG de çok sıkıntı yok ve RAM olayını yaptım bu gün daha da iyi oldu fakat CS:GO 'da aynı ayarlarda 250-300 FPS alıyordum. Ne olduysa son 1 ayda 120-150 arası bir değer veriyor ve oyun içinde 70-80 gibi çok ani düşüşler yaşıyorum. Hiç takılmayan oyun bir anda takılma yapmaya başladı ve bu hiç hoşuma gitmiyor.

Diğer yandan da yayıncılık yapmak gibi ufak bir hayalim var bunun için işlemci vs. gerekiyor. Anladığım kadarı ile anakartı da değiştirmem gerekecek.

Zamanında Gtx 1060 aldım ve gayet mutluyum. Ancak Gt 730 dan Gtx 1060 geçtiğim için eğer 1050 ti alsaydım performans bana yine fazla gelecekti. Yani demek istediğim sizin bilgisayar gayet iyi ve şu durumda pc toplamaya ihtiyacınız yok gibi gözüküyor.Ben Gtx 1060'ı i7 2600 işlemciyle beraber kullanıyorum ve buna rağmen güzel performans veriyor. Bence yükseltme gerekmiyor(Benim pc ye nazaran).

Zamanında Gtx 1060 aldım ve gayet mutluyum. Ancak Gt 730 dan Gtx 1060 geçtiğim için eğer 1050 ti alsaydım performans bana yine fazla gelecekti. Yani demek istediğim sizin bilgisayar gayet iyi ve şu durumda pc toplamaya ihtiyacınız yok gibi gözüküyor.Ben Gtx 1060'ı i7 2600 işlemciyle beraber kullanıyorum ve buna rağmen güzel performans veriyor. Bence yükseltme gerekmiyor(Benim pc ye nazaran).
CS:GO`da düşük ayarlarda ve çözünürlükte 250-300 Fps alırken. Şuan aynı ayarlarda 120 130 ları hatta 90 ı görmek canımı sıktı biraz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı