i5 7400 ve GTX 1050 Ti VS R3 1300X ve GTX 1050 Ti

Vatanda hazır sistemler Web'tekiyle aynı fiyatta olmuyor. Vatan'ın sitesinde bile stokta yok. Daha 1 hafta önce gittiğimde 3200₺'lik sistemi 4000₺'ye kitlemeye kalkıyorlardı. İnternetten alma imkanın varsa Sinerji'deki hazır sistemlerden almanı öneririm çok ucuza geliyor. Dediğim gibi o sistemlerin hiçbirini Vatanın mağazasında bulamayacak ya da en az 800₺ halkın tabiriyle ''kazık'' yiyeceksin.

Vatanda hazır sistemler Web'tekiyle aynı fiyatta olmuyor. Vatan'ın sitesinde bile stokta yok. Daha 1 hafta önce gittiğimde 3200₺'lik sistemi 4000₺'ye kitlemeye kalkıyorlardı. İnternetten alma imkanın varsa Sinerji'deki hazır sistemlerden almanı öneririm çok ucuza geliyor. Dediğim gibi o sistemlerin hiçbirini Vatanın mağazasında bulamayacak ya da en az 800₺ halkın tabiriyle ''kazık'' yiyeceksin.
Hocam vatanda calisan bir arkadasim var bana fiyatlarin ayni oldugunu soyledi

Ben hala olmayacağını söylüyorum. Vatan'ın internet sitesinde bile stokta yok gözüküyor. O sistemi şimdiki fiyatlara göre kim bilir kaça dizecekler. Ama bakmanda fayda var.

Ryzen mi secmeliyim ?

Arkadaslar bu cevaplariniz uzerine i5 i secmiyecegim onu alacagima 200 tl daha koyarim
AMD 1400 - MSI GTX1060 - MSI B350M PRO-VD - 8GB RAM - Oyun Bilgisayarı
Bunu alirim tesekkurler.
Bunun içinde 1060 3 GB var. Onun da fiyatı son 2 haftada 1.5 kata yakın arttı. Eğer bunu alırsan arkadaşın dediği gibi kazık yersin. Kendin sistem topla. Hazır sistemlere asla güvenme.
Buyur 3000 TL sistem:
R5 1400
MSI B350 PC Mate
Gskill Aegis DDR4 3000 MHZ 8 GB RAM
WD Green 120 GB SSD
WD Blue 1 TB 7200 RPM HDD
Phanteks P300 Kasa
FSP Hyper K 500W 80+ PSU
3200 lira gibi tutuyor. İnventus üzerinden yaptım. Sinerji ve Itopya'dan da yapmayı denedim ama bu yaptığımdan daha kötü oldular. İşlemci R5 oldu. Anakart ATX formatında, MSI diye şüphen olmasın, ben kullanıyorum gayet memnunum hiç bir sıkıntım yok. RAM 3000 MHZ. PSU gayet kaliteli. Belki tek sıkıntı SSD 120 GB küçük gelebilir :). Onu da eğer HDD iptal edilirse 240 GB yapabilirsin.
Burada dediğim sistemden daha iyisini yapamazsın. İnventus'a git, orada adamlarla konuşarak kararlaştır sistemi, sana 1 gün sonra montajlanmış, test edilmiş, sürücüleri yüklenmiş şekilde veriyorlar. Ben oradan aldım sistemimi. Koşuyolu'nda ufak "dükkan" denilebilecek bir yerleri var depo, montajlama ve kargolama amaçlı kullandıkları ister internetten alır kargoyla alırsın ister oraya gider siparişi verir sonra yine oradan teslim alırsın.

Bu yaptığım sistemdeki parçaların birçoğunu bizzat ben kullanıyorum ve ötekileri de kullananların dediklerini göz önüne alarak seçtim. Vatan'daki hazır sistemlerden daha sorunsuz ve iyi olacağına dair iddiaya girerim. Hem kazık da değil ;).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı