i5 7400 ve GTX 1060 sistem anlık FPS düşüşü sorunu

kritewonwon

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciydim bir zamanlar.
Genel olarak oyunlarda +90 FPS alıyorum, bir anda 70'e düşüyor ve anlık bir donma yaşanıyor. Oysaki 60 FPS'in üzerindeyim, darboğaz olmadığına eminim. Sistem özelliklerimi aşağıya yazıyorum.
  • i5 7400
  • MSI GTX 1060
  • 16 GB RAM
  • 1 TB HDD
  • 60 Hz monitor
Afterburner ile ölçümlerim;
  • Ekran kartı sıcaklığı : Max 75
  • İşlemci kullanımı : %65-70
  • GPU Kullanımı : %99
  • İşletim sistemi : Windows 10
  • İşlemci sıcaklığı: Max 65
Oynadığım oyunlar;
  • Dying Light
  • Payday2
  • GTA 5
Neredeyse her oyunda böyle. 144 Hz monitor alınca düzelecekse ay ortası almaya razıyım. Lütfen yardımcı olur musunuz? Sistemi toplayalı 9 ay oldu, halen çözebilmiş değilim. Gerçekten çok sinir bozucu dostlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
144Hz monitörle düzelmez. i7-4790 ve GTX 1060 6GB kullanıyorum arada bende de oluyor bazen ama sıklıkla değil. Sende çok sık mı oluyor ? Bu oyunlar GTX 10 serisi ekran kartları çıkmadan önce çıkmıştı belki oyunla ilgili bir sıkıntı olabilir. Bende de eksi oyunlarda arada bir yapıyor.

Peki bu 1060 ile olan bir şey mi ? Eğer öyleyse ekran kartımı 1070 yapmaya hazırım. Gerçekten fps düşmelerine çok takıntılıyım.

bende takıntılıyım ama benim görüşürüm ekran kartı ile ilgili sorun yok oyunla ilgili.Ben Shadow of Mordor oynarken hiç drop olmuyordu ama PUBG'de flan oluyor oyundan kaynaklı bence

Yani çok sinir bozucu gerçekten ben optimizasyon ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Şu an hd tune programı ile harddiskimi kontrol ediyorum. Sonuçları birazdan paylaşacağım.
benc.png
ssdbenc.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı