i5 7400 ve GTX 1660 darboğaz yapar mı?

BatuhanAS

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın özellikleri.

İşlemci: i5 7400 3.0GHz.
Anakart: MSI H110M.
RAM: 2133 MHz 2x8 GB.
Ekran kartı: MSI GTX 1660.

Arkadaşlar GTX 1660 alacağım yarın darboğaz yapar mı? Tüm oyunları oynayacağım (Metro Exodus, AC Origins, CS:GO, Witcher, avengers)

Anakartım dolayısıyla işlemcimi yükseltemiyorum, yükseltme şansım var fakat Max 7.nesil oluyor. Eğer çok darboğaz yapacaksa uygun fiyatlı GTX 1660'a uygun bir işlemci almam gerekecek önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımın özellikleri.

İşlemci: i5 7400 3.0GHz.
Anakart: MSI H110M.
RAM: 2133 MHz 2x8 GB.
Ekran kartı: MSI GTX 1660.

Arkadaşlar GTX 1660 alacağım yarın darboğaz yapar mı? Tüm oyunları oynayacağım (Metro Exodus, AC Origins, CS:GO, Witcher, avengers)

Anakartım dolayısıyla işlemcimi yükseltemiyorum, yükseltme şansım var fakat Max 7.nesil oluyor. Eğer çok darboğaz yapacaksa uygun fiyatlı GTX 1660'a uygun bir işlemci almam gerekecek önerilerinizi bekliyorum.
Ryzen 3 3100 den aşağı bir işlemci. Hafif darboğaz yapabilir. İ5 8. nesil üstü bir işlemci öneririm.

Hocam anakartımı bu yüzden belirttim bu anakart sadece Intel işlemci kabul ediyor ve 7.nesil üstündeki işlemciler uyumsuz.

Darboğaz yapar ama elinizdeki ekran kartı iyi. FPS'e katlanırım diyorsanız(büyük bir sorun değil bence) alın gitsin. Anakartı ileride değiştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı