i5-7400 ve MSI RX 5500 XT için 500W Yeterli mi?

Fatih.

Kilopat
Daha fazla  
Yeni ekran kartı için yeni bir kasa ve PSU alacağım. RX 5500 XT için 500W yeterli midir?
Ayrıca Aerocool PSU önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
80 Plus bronz şeklinde yeterli olacaktır. Düşük kalite veya düz güç kaynaklarından uzak durmanı öneririm. 3,5 yıllık 600w güç kaynağıyla siyah ekran sorunları yaşamaya başlamıştım son zamanlarda 5500 XT ile, 550w 80+ Gold alınca tüm sorunlar ortadan kalkmıştı.

Bir de bütçeni belirtirsen daha iyi olacak. Aerocool iyidir fakat hangi modeli?

Bütçe varsa daha güzel bir markaya yönelmeniz iyi olabilir. Fakat kısıtlı bir bütçeye sahipseniz Aerocool marka güç kaynağı alınabilir. Eğer bu PSU alınacaksa 12V kanalında 456W güç veriyor. RX 5500XT için önerilen PSU 450W. Yani alınabilir.
Bahsettiğim PSU:
Asıl tavsiyem:
veya
Birde eklenebilecek şu ürün var:

80 Plus bronz şeklinde yeterli olacaktır. Düşük kalite veya düz güç kaynaklarından uzak durmanı öneririm. 3,5 yıllık 600w güç kaynağıyla siyah ekran sorunları yaşamaya başlamıştım son zamanlarda 5500 XT ile, 550w 80+ Gold alınca tüm sorunlar ortadan kalkmıştı.

Bir de bütçeni belirtirsen daha iyi olacak. Aerocool iyidir fakat hangi modeli?
Kasaya çok harcama yapmak istemiyorum PSU içeren bir kasa arıyorum bütçem 500 - 650 arası.
Bro bence i5 7400 var alma pişman olursun bütün oyunlar da işlemcim %90'larda donma oluyor işlemciyi hafife alma kaliteli almanı tavsiye ederim.
Ekran kartı ve kasayı değiştireceğim sadece diğer parçalar hali hazırda var bende.

Kasaya çok harcama yapmak istemiyorum PSU içeren bir kasa arıyorum bütçem 500 - 650 arası.

Ekran kartı ve kasayı değiştireceğim sadece diğer parçalar hali hazırda var bende.
Şu şekil alınabilir.
Fakat tavsiyem şu şekildedir. Fiyat farkına değer. PSU cidden önemli bir parçadır.
ve yanına

Yaşayabileceğin sorunları minimuma indirmek lazım. Çünkü benim başıma geldi. 5500 XT oldukça sorunsuz ve güzel bir model olmasına rağmen kötü güç kaynaklarından olumsuz etkileniyor. Bu benim başıma gelendi, güç kaynağı çözdü sorunu.
@TimorYuan2 gösterdiği kasayı boş almanı öneririm çünkü içerisindeki PSU pek iyi sayılmaz. Yanına High Power 500w 80+ veya FSP 550w modellini eklemen daha faydalı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı