i5 750 ile GTX 1060 Ne Kadar Darboğaz Yapar?

Schofield17

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda eski sistemim için ekran kartı almayı düşünüyorum. 1050Ti ile 1060 arasındaki fark bana fazla görünmediği için bu emektar kasaya bir 1060 takıp yavaş yavaş işlemci, RAM, anakartı yenileyerek yeni nesil bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Sorum ise bu işlemci ile 1060 ile oyunlarda darboğazı ne durumda olur ? Oynayacağım oyunlar PUBG, Tom Clancy The Division gibi FPS tarzı oyunlar olucak. Dolar bu seviyedeyken her parçayı birden alamadığım için alacağım ekran kartından bu sistemle yararlanacağım bir süre.
Sistemimin geri kalan özelliklerini yazıyorum.

İşlemci: Intel i5 750
Anakart: Asus P7P55D Anakart
RAM: 8Gb Ram 1600Mhz

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda eski sistemim için ekran kartı almayı düşünüyorum. 1050Ti ile 1060 arasındaki fark bana fazla görünmediği için bu emektar kasaya bir 1060 takıp yavaş yavaş işlemci, RAM, anakartı yenileyerek yeni nesil bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Sorum ise bu işlemci ile 1060 ile oyunlarda darboğazı ne durumda olur ? Oynayacağım oyunlar PUBG, Tom Clancy The Division gibi FPS tarzı oyunlar olucak. Dolar bu seviyedeyken her parçayı birden alamadığım için alacağım ekran kartından bu sistemle yararlanacağım bir süre.
Sistemimin geri kalan özelliklerini yazıyorum.

İşlemci: Intel i5 750
Anakart: Asus P7P55D Anakart
RAM: 8Gb Ram 1600Mhz
Çok yapar.

Denemeden bilemezsin. Herkesin idealleri farklidir. Ama genel olarak 1080p'de vasat olur.

Aynı işlemcide 1050 Ti denemiştik. Ki senelerce aynı işlemciyi ben kullandım arkadaşım halen kullanmakta. Yüzde 15'i atıyorsan 1050 Ti'da onda da 25'i gözden çıkar kafadan kardeşim. İşin kötüsü 1060 ağır geleceğinden drop yeme olasılığın da var. Tadın tuzun kalmaz.

Aynı işlemcide 1050 Ti denemiştik. Ki senelerce aynı işlemciyi ben kullandım arkadaşım halen kullanmakta. Yüzde 15'i atıyorsan 1050 Ti'da onda da 25'i gözden çıkar kafadan kardeşim. İşin kötüsü 1060 ağır geleceğinden drop yeme olasılığın da var. Tadın tuzun kalmaz.
Peki hocam 1050Ti ile oyun performansı nasıldı bu işlemcinin?
X3440 alırsan eğer yanında darboğaz olmaz.
Dediğiniz işlemci bu anakarta uyumlu mu?

Nitelikten ziyade nicelik olarak merak ediyorum ne kadar “çok” yapacağını hocam.

Hocam internette bir kaç bu işlemci/GPU performansı izledim, en azından PUBG'de custom ayarlarda 70+ FPS alan insanlar var.
Ne izledin bilmiyorum da kardesim 4k ya da 2k'da islemciye binen yuk azaldigindan iyi performans verir. Ama 1080'de o islemciyi kullandığına pişman olursun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı