i5 750 ile QUADRO 1156 PİN anakart birlikte kullanılır mı?

Kadircorlu

Decapat
Benim elimde GT 1030 ekran kartı var ve internetten test videolarını da izlediğim i5 750 işlemcisini alacağım. İşlemciyle beraber verilen anakart bir sıkıntı çıkarır mı? Hiç böyle bir anakart duymamıştım önceden. 1156pin anakartlar bulunması zor kartlar, o yüzden de pahalılar. Bu anakartta bir sıkıntı çıkar mı ?
59422F4A-81F6-459C-A732-340B00ECA7D9.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte piyasanın ne kadar kötü bir vaziyette olduğu gösteriyor. Biraz daha araştırıp aynı sistemi +8GB RAM ile birlikte 500TL ye bulmuştum. Fakat bundan 4 ay önceydi. Biraz araştır veya pazarlık yap fiyat çok.

Anakart konusunda tüm giriş çıkışları kontrol edersin orası ayrı fakat dikkat etmen gereken 3 özellik var.
1 - İşlemci soket pinleri > Kırık yamuk var mı mutlaka bakmalısın.
2 - RAM slotları > RAM'i diğer slota geçirip 5 dk kadar kullan bak bakalım hata verecek mi?
3 - BIOS > Arayüze sıkıntısız girebiliyor musun diye mutlaka bak. Boot ekranına falan bak.

Yani illa alacaksan bunlarla beraber bobinleri ve diğer pinleri falan da kontrol et iyice o şekilde al.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı