i5 750 işlemcili sisteme ekran kartı önerisi

Wheetau

Hectopat
Makaleler
2
66666.png

Elimde böyle bir PC var, içinde GTX 260 var. Bu bilgisayar için RX 470 veya 570 almayı planlıyorum. Yeterli performansı almaz isem i7 870 almayı planlıyorum. Ne düşünüyorsunuz?

Kesinlikle darboğaz olacağı kanısındayım. Ama şeyi anlamadım o işlemcinin yanında 16 Gb ram var :D :D yatırım yapmışsın ama geleceğe değil :D

Kesinlikle darboğaz olacağı kanısındayım. Ama şeyi anlamadım o işlemcinin yanında 16 Gb ram var :D :D yatırım yapmışsın ama geleceğe değil :D
Evdeki boş bir bilgisayar, yatırımsal değil :D .
O işlemciye GTX 750 Ti üstünü öneremem. Darboğaz yapacaktır.
O yüzden Xeon 3470 ya da i7 870 - 875k alıp overclock ile uçurmayı planlıyorum. Nasıl olur?

O işlemciyle GTX 1050 kullanmıştım. Gayet güzel bir performans almıştım, pek darboğaz olmamıştı. Hatta 3DMark'ın Fire Strike testinde bu işlemciden çok daha güncel bir işlemci olan Athlon X4-950'den daha yüksek bir skor almıştım.
i5 750
x4 950

Dolayısıyla o işlemci için GTX 1050'yi tavsiye edebilirim.

O işlemciyle GTX 1050 kullanmıştım. Gayet güzel bir performans almıştım, pek darboğaz olmamıştı. Hatta 3DMark'ın Fire Strike testinde bu işlemciden çok daha güncel bir işlemci olan Athlon X4-950'den daha yüksek bir skor almıştım.

Dolayısıyla o işlemci için GTX 1050'yi tavsiye edebilirim.
Xeon 3470 ya da i7 870 işlemci için ne düşünüyorsun? Upgrade etmeye değer mi?

Olabilir aslında. Xeon işlemcilerin çok güçlü olduklarını duymuştum. Eğer anakartınız uyumluysa, herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa işlemci yükseltilebilir. Ancak BIOS modlama gerekir mi, sizi uğraştırır mı bilemiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı