i5 750 Overclock Yapma

Performans artışı elbette olur. Stok soğutucu kullanıyorsan 3.3GHz'den başla. Stres testine sok. 5-6 dakikada sistem kapanmıyorsa 0.1GHz arttır. Tekrarla.
i5 750 overclock rehberi
5-6 dakika yetersiz. En az 45 dakika test edilmeli. Oc yaptığım kart için 30dk test süresi tanıdım 28. Dakikada sorun çıkardı.

Stok soğutucu kullanıyorum ama şuan 3.10 GHz dan yukarı çıkmıyor sizce normal mi ? Sıcaklık ise tam 2 buçuk saat stres testine soktum Prime95 ile işkence testine yani 65 dereceyi geçmedi sizce daha fazla zorlamalı miyim? Yoksa daha da arttirayim mi? Zaten işlemcinin Turbo-Boost'u var 3.20 GHz'a kadar

İşlemciye yeterince güç gitmiyor olabilir,ve biosda açık mı turbo boost?
Stok soğutucu kullanıyorum ama şuan 3.10 GHz dan yukarı çıkmıyor sizce normal mi ? Sıcaklık ise tam 2 buçuk saat stres testine soktum Prime95 ile işkence testine yani 65 dereceyi geçmedi sizce daha fazla zorlamalı miyim? Yoksa daha da arttirayim mi? Zaten işlemcinin Turbo-Boost'u var 3.20 GHz'a kadar
Intel Core i5 750 sisteme overclock yapılır mı ve yapılırsa performans artışı olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum :)
Evet yapılır,ben İ5 661 kullanıyorum ve overclock yapmıştım ve işe yaradı ama kaldırdım çünkü zaten turbo boost var.

Geri
Yukarı