i5 750 sistem Windows 11 kaldırır mı?

Sayslowman

Decapat
Windows 11, 4 GB RAM ve HDD ile çalışır mı? Yani kaldırır mı? Ben şu anda R7 240 GDDR5 ve i5-750 sistemle Windows 10 kullanıyorum. Ama hiç de kasma hissetmiyorum. Eğer Windows 11'de, Windows 10'da aldığım performansı alacaksam güle oynaya geçerim. Ama performans düşüşü olur derseniz hiç bulaşmayacağım. RTM sürümü çıktığında denemeyi düşünüyorum.

Microsoft'un sitesindeki "çalışır mı?" testini uygulayabilirsiniz.

1624610929026.png

Her türlü yükleyebileceksiniz merak etmeyin, bir üstte UEFI, ve tmp 2.0 gerekiyor demiş. Ben yüklenmeme ihtimalini %0 olarak görüyorum.

Bende birinde görmüştüm 5400 RPM HDD'ye yükledim kasma falan yok diyor. Ya zaten ben HDD'ye alışık olduğum için kasıyor gibi olacağını sanmıyorum. Ama mesela SSD kullanan birine HDD kullandırttırsak kasıyor gibi gelir.

5400 RPM Windows 10'da %100 disk kullanımı yaşatır. O yüzden Windows 10'da SSD şart ama Windows 11'de nasıl olacak deneyim etmek gerekiyor.

Bendeki HDD 7500 RPM'di galiba tam hatırlamıyorum. Bence kaldırır ama tek sorum minimum sistem gereksinimleri 4 GB ve benim 4 GB RAM'im var acaba sorun olur mu? Bence olmaz. RTM çıkınca kurmayı planlıyorum.

Geri
Yukarı