i5-750 ve GT 1030 Uyumu, Darboğaz

BlackGRY

Kilopat
Yer
Kahramanmaraş
Merhaba arkadaşlar afterburner değerleri şu şekilde ve sistemim şu;

8GB DDR3 1600MHz
Intel Core i5-750 (normalde 2.67 GHz ama ben Overclock yaptım 3.86 GHz'a kadar çıkarmayı başardım)
GT 1030 2GB OC Edition

Darboğaz olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soruyu anladığım kadarıyla cevaplayacağım. Ne sorduğunuzu pek anlamadım ya neyse. Eğer işlemci ve ekran kartı uyumunu soruyorsanız öyle bir şey yok. Uyum anakart, işlemci ve RAM arasında olur. Ekran kartı ve işlemcide darboğaz olur. Sizin sisteminizde darboğaz vs. olmayacaktır.

Soruyu anladığım kadarıyla cevaplayacağım. Ne sorduğunuzu pek anlamadım ya neyse. Eğer işlemci ve ekran kartı uyumunu soruyorsanız öyle bir şey yok. Uyum anakart, işlemci ve RAM arasında olur. Ekran kartı ve işlemcide darboğaz olur. Sizin sisteminizde darboğaz vs. olmayacaktır.
Uyumludur da sorununuz tam olarak nedir?
Darboğaz.

Çaktırma.

Hocam internette bir test videosu bulabildim. Görüntüsü biraz kötü ama belki size yardımcı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim sorunum GTA 5 te drop yemem ne yaptıysam olmadı formatlayinca düzelir dedim ama yok olmadı hala drop var aniden FPS düşüyor ve donmaya başlıyor özellikle CS-GO da çıldıracak düzeye geliyorum önceden yoktu bu sorun sizce ne yapmam gerekir?

Benim sorunum GTA 5 te drop yemem ne yaptıysam olmadı formatlayinca düzelir dedim ama yok olmadı hala drop var aniden FPS düşüyor ve donmaya başlıyor özellikle CS-GO da çıldıracak düzeye geliyorum önceden yoktu bu sorun sizce ne yapmam gerekir?
CS:GO işlemci gerektiren oyun. Sorun işlemciniziden kaynaklanıyor galiba.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı