i5 7500 - 1070 Ti PUBG donma sorunu

Panzehir

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirtilen işlemci ve ekran kartı ASUS Z270-A Prime anakarta takılı.
PUBG düşük ayarlarda bile oynasam ara ara takılmalar meydana geliyor.
Kasanın içini komple temizledim. İşlemci macunu değiştirdim bir türlü düzelmiyor.
Oyundayken işlemci kullanımı %90 civarında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vay arkadaş ne PUBG'miş, Battlefield 1 Online gibi gerçekçi savaş deneyimini atmosferik dinamiklerle verebilen bir oyun desem tamam da bu kadar kalitesiz seviyedeki bir oyun bozuntusunun bu kadar işlemci kullanması gerçekten inanılmaz. Ayrıca, bu denli sistem gereksinimlerini hiç hak etmediği gibi 4C/4T işlemcilerin devrinin bittiği görüşüne de katılmıyorum. Yakında yine saçma bir güncelleme gelir bu PUBG'ye, bu sefer de 6C/6T'ler tıkanmaya başlar, sonra da 6C/6T devri bitti deriz artık. Neyse ki Fortnite ile bu oyunu hiç oynamıyorum, içim rahat bu konuda. Yeni COD MW 2019 ve RDR2 de dahil olmak üzere birçok hikaye tabanlı oyunda 4/4'ler hala tıkanmadan rahat bir şekilde çalışabiliyorlarsa, devrinin tamamiyle bitmesine daha var demektir. Kusura bakmayın, ancak bu 4/4 ve PUBG/Fortnite sorunsalı konusunda biraz doluydum. Seveni vardır ona bir şey diyemem, rahat bir şekilde oynamak için sistemine ne gerekiyorsa yapar, yine saygı duyarım buna. Sadece bu konu hakkında şahsi fikir ve düşüncelerimi belirtmek istemiştim. Konuya gelecek olursak; 1070 Ti teknik olarak üst seviye bir kart olmasa da, nihayetinde güçlü bir kart olduğunu çoğumuz kabul ediyoruz. Bu karttan çoğu oyunda maksimum seviyede verim alabilmek için o soket için minimum i5 7600K / i7 6700(K) / i7 7700(K) gerekiyor. Yeni sisteme geçiş yapmayı düşünmüyorsanız, anakart değişimine gitmeden işlemcinizi i7 6700 veya i7 7700'e yükseltebilirsiniz. Sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı