i5-7500 GTX 750 Ti Fortnite Grafik Sorunu

alperensen2552

Decapat
En son dün Fortnite'a girmiştim ve hiçbir sorun yoktu ancak bugün oyuna girdiğimde lobiye girmedi oyunun ortasında falan attı havadayken karakter gözükmüyodu. Öyle aşağı indim her ev vb. pastel boyayla çizilmiş gözüküyordu ve evlere girilmiyordu aşırı drop giriyordu yani kısaca kafayı yedi. Bir tek Fortnite'ta yapıyor.

Sistem Özelliklerim
GTX 1050Ti
8 GB DDR 4 RAM
i5-7500
3.40 Ghz

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemin fortnite da böyle bir sorun yaşaması olağan bir şey değildir. Sorun oyunun dosyalarındadır. İlk çözüm dosyaları doğrula eğer olmazsa, MSİ Afterburner ile sisteminin tam verimli çalışıp çalışmadığına bak oyundayken bellek kullanımı gibi değerlere belki RAMlerin oyunda sıkıntı yaşıyor olabilir.

Ek olarak;
Güç kaynağı markası modeli ne kaç watt ?
İşlemci fanı ve termal macun durumu ne?
Kasanın içi ve fanlar nasıl?
Ekran kartı driver sürümü ne?
Hiçbirini bilmiyorum ama bilgisiyarı 2 hafta önce aldım.
Oyun içi ayarlarından FPS'yi 120'ye sabitleyin ve vSync'nin kapalı olduğundan emin olun.
Fps'i 120 ye sabitleyince biraz düzeliyo gibi oldu ancak düzelmedi.
Bu sistemin fortnite da böyle bir sorun yaşaması olağan bir şey değildir. Sorun oyunun dosyalarındadır. İlk çözüm dosyaları doğrula eğer olmazsa, MSİ Afterburner ile sisteminin tam verimli çalışıp çalışmadığına bak oyundayken bellek kullanımı gibi değerlere belki RAMlerin oyunda sıkıntı yaşıyor olabilir.
2 kez dosyaları doğuladım msi afterburner ilede baktım bi sorun yok gibi.
Acaba oyunu silip yüklesem düzelirmi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı