i5 7500 sistem için uygun EFI

288807

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Sandisk
Ekran kartı
1060
Anakart
Asus PRIME B250M-PLUS
İşlemci
Intel Core i5 7500 core @3.4ghz
Selamlar herkese.
Bu konu ve
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu anlatım ile sistemime MacOS kurmaya karar verdim, bütün hazırlıkları yaptım ancak başlamadan önce bu konu ile ilgili yardıma ihtiyacım olduğunu düşündüm.
Videodaki Opencore Z690 ProArt'a göre tasarlanmış anladığım kadarıyla. Ben kendi anakartıma uygununu nasıl bulabilirim? Teşekkürler.
Sistemimi de bırakayım aşağıya:
  • Intel Core i5 7500 core @3.4GHz
  • Asus Dual GeForce GTX 1060
  • Asus PRIME B250M-PLUS

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır kullanamazsın. BIOS'un elverişli ise dGPU ayarlamaları yaparak, donanım hızlandırma için iGPU(Intel), görüntü çıkışını da dGPU(1060)'tan almayı deneyebilirsin. Vaktim var, internetim hızlı, sabırlıyım dersen yardımcı olayım.
İkisi de var.

Müsait bir vaktimde denemen için EFI temin ederim.
Denersin müsait vaktinde. Monterey denememiz için bu:

Son düzenleme:
Müsait bir vaktimde denemen için EFI temin ederim.
Denersin müsait vaktinde. Monterey denememiz için bu:
Monterey ile ekran kartımı kullanabilir miyim acaba ?
Eğer uygun olmaz ise şayet eski sistem kurayım.
Ekran kartını MacOS ile kullanmak zorunda değilim,sisteme sonrasında eğer windows kurabilirsem orada çalışsın yine yeterli olur.

Monterey'e destek yok GTX 1060'ın, kursanız dahi çok kasacaktır/takılacaktır. High Sierra'da GTX 1060 kullanabilirsiniz, eğer GTX 1060'ı kullanmam işlemcinin iGPU'sunu kullanırım diyorsanız Monterey kurabilirsiniz.

Monterey'e destek yok GTX 1060'ın, kursanız dahi çok kasacaktır/takılacaktır. High Sierra'da GTX 1060 kullanabilirsiniz, eğer GTX 1060'ı kullanmam işlemcinin iGPU'sunu kullanırım diyorsanız Monterey kurabilirsiniz.
High Sierra kullanayım.
Güncel bir Sierra linki ve de config dosyası atabilirseniz çok sevinirim. Ek olarak elimde 120GB SSD var. Buna macOS kursam, 1TB HDD'ye de Windows 11 kurup nasıl kullanabilirim? Bunun için bir rehber var mı acaba?

Bu konuda anlaştık sanıyordum. High Sierra indir kur öyleyse. Evet bahsettiğin kurulum mümkün:

Bu da High Sierra imajı:

İmajı yazdırdığında çıkan plistlerden sistemine uygun olanın adını config yaparak kurulumu deneyebilirsin.

Bu konuda anlaştık sanıyordum. High Sierra indir kur öyleyse. Evet bahsettiğin kurulum mümkün:

Bu da High Sierra imajı:

İmajı yazdırdığında çıkan plistlerden sistemine uygun olanın adını config yaparak kurulumu deneyebilirsin.
Hocam uygun bir de config paylaşır mısınız sizden ricam,veyahut klasördeki uygun config hangisi ?
Ek olarak mac i ssd ye Windows u da hdd ye kurarken de mi konusunu paylaştığınız işlemleri yapıyorum?
@tristessehivernale uygun config dosyasını benimle paylaşabilir misiniz rica etsem ?

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 7344443A-88AC-4EC6-90C2-2E1C8354D4F2.jpeg
    7344443A-88AC-4EC6-90C2-2E1C8354D4F2.jpeg
    277 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı