i5-7500 sistem için yükseltme önerisi

deno1094

Hectopat
Daha fazla  
Z170-K anakart, i5-7500, 8 GB DDR4 3000 MHz RAM ve GTX 1060 6 GB olan bir bilgisayarım var. Oyun performansında artış için neyini yükseltmem gerekir öncelikle? Şu an çoğu oyunu ortalama ayarlarda oynayabiliyorum.

i5 7500 işlemciye 1060 6 GB'tan daha üst seviye bir ekran kartı takmanızı önermem. SSD ve RAM alınabilir. Onun dışında performansı tatmin etmiyorsa daha da eskimeden komple sistemi elden çıkartıp yeni bir sistem dizebilirsiniz ama en azından Intel 11. nesil'in çıkmasını ve Ryzen 5000 serisinin yeni işlemcilerini bekleyin.

Bence slot varsa 8GB daha RAM eklemesi yapılmalı. 16GB RAM ilk etapta lazım diye düşünüyorum. Tabii bu oynadığınız oyunlara göre de değişir.

i5 7500 işlemciye 1060 6 GB'tan daha üst seviye bir ekran kartı takmanızı önermem. SSD ve RAM alınabilir. Onun dışında performansı tatmin etmiyorsa daha da eskimeden komple sistemi elden çıkartıp yeni bir sistem dizebilirsiniz ama en azından Intel 11. nesil'in çıkmasını ve Ryzen 5000 serisinin yeni işlemcilerini bekleyin.

Ram iyileştirmesi yerinde olacaktır diye düşünüyorum.

Benim kullandığım ram in aynısının satışı yok da tamamen aynı özellikte başka bir marka ram alabilir miyim? Ya da aynı marka ama sadece cl değeri farklı olan? Yoksa yeni set almak mı daha mantıklı?

Geri
Yukarı