Çözüldü RX 480 i5 7500 Sistem yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mokimano

Kilopat
Sistemim özetle ASUS STRIX RX 480 8 GB - i5 7500 - MSI Z270 anakart - 16 GB RAM, hedefim RTX 2060 ve ona uyan kaliteli bir işlemci ve 8 GB daha RAM takviyesi yapmak, ama direkt alıp takarsam kasa yeterli olur mu anakart değiştirmem gerekir mi RAM alırken aynı markadan mı almalıyım bu sorulara cevap veremiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

edit : hangi kasayı seçmem gerektiğini de anlamadım, en ucuz 600 700 lira kasaların hepsi, psu olayı varmış yeni öğrendim

Son düzenleme:
Çözüm
r

ryzen 5 3600 düşünmüştüm

bilgisayar 5 yıllık falan, ve yan kapağı açık kullanıyorum aldığımdan beri ısınma sorunu yüzünden, pek sağlıklı kullanmadım, ramlerin de artık ömrü azalmıştır gücü gitmiştir diye bi 8 daha ekleyeyim dedim, neden rtx 2060 tavsiye etmezsiniz?
R5 3600'ü istesen de takamazsın anakartın uyumlu değil.
sistemi yukarıda yazdım işlemci anakart ram falan filan, kaça satabilirim ki şu an toptan kendi kasamı? , sonra da 2060 lı en az 16 gb ramli sağlam bi kasayı 6000 e alabilir miyim? yani evet hazır kasalar var artık her yerde ama pek güvenesim gelmiyor nedense, kendim toplasam 10k edecekmiş de millet 6k ya satıyomuş gibi hissediyorum, bunun ssdi si var soğutması var hdd si var en az 7-8k etmez mi tekrar toplasam?

Hazır sistemler kalite olarak düşük tavsiye etmem ama 10.000 TL'yi bulması imkansız kendin yaparsan. 7-8 bin TL ayırabiliyorsan oldukça kaliteli ve güçlü bir sistem dizebilirsin arada bazı indirimleri takip ederek. Elindeki sistem için tam bir fiyat söyleyemem maalesef, onun için ayrı konu açarsan tüm parçalarla beraber fikir verenler olur.

Hazır sistemler kalite olarak düşük tavsiye etmem ama 10.000 TL'yi bulması imkansız kendin yaparsan. 7-8 bin TL ayırabiliyorsan oldukça kaliteli ve güçlü bir sistem dizebilirsin arada bazı indirimleri takip ederek. Elindeki sistem için tam bir fiyat söyleyemem maalesef, onun için ayrı konu açarsan tüm parçalarla beraber fikir verenler olur.
hazır sistemlere nedne kalite olarak düşük dediniz peki?

hazır sistemlere nedne kalite olarak düşük dediniz peki?

Kalitesiz modelleri kullanıyorlar, değiştirmek istediğinde fahiş fiyat ödüyorsun, içine kullanılıp iade edilmiş, kronik sorunlu ve satılmayan parçaları koyuyorlar vb. Kendin dizmesini biliyorsan kesinlikle tek tek almalısın parçaları.

Sistemim özetle ASUS STRIX RX 480 8 GB - i5 7500 - MSI Z270 anakart - 16 GB RAM, hedefim RTX 2060 ve ona uyan kaliteli bir işlemci ve 8 GB daha RAM takviyesi yapmak, ama direkt alıp takarsam kasa yeterli olur mu anakart değiştirmem gerekir mi RAM alırken aynı markadan mı almalıyım bu sorulara cevap veremiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Edit: Hangi kasayı seçmem gerektiğini de anlamadım, en ucuz 600 700 lira kasaların hepsi, PSU olayı varmış yeni öğrendim.

Uygun fiyatlı 7700K bulabilirseniz 2060 ile uyumlu çalışırlar. Ayrıca 480 1080P için size yetebilecek bir kart öncelik işlemci ve RAM olmalı.

Eğer aklınızda bilgisayarı satıp yeniden toplama fikri var ise bütçe belirtin yardımcı olalım.
elimdeki bilgisayarı ortalama 4000 civarına satabilir miyim ki? eğer bu fiyata satabilirsem bende de biraz para var ailemden de alırım ortalama 9k civarına bi bilgisayar toplarım diye düşündüm, monitörüm farem klavyem headsetim falan var zaten.
Uygun fiyatlı 7700K bulabilirseniz 2060 ile uyumlu çalışırlar. Ayrıca 480 1080P için size yetebilecek bir kart öncelik işlemci ve RAM olmalı.
video editörüyüm ve bi arkadaşım after effect premiere gibi uygulamaları kullancaksan ryzen 5 3600 işlemci alman daha iyi olur demişti o yüzden direkt ona yönelmiştim

Geri
Yukarı