i5 7500 sisteme GTX 1070 takabilir miyim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Komik olan ne?
Kardeşim tamam sensin ya cidden neden anlamıyorsun ram psu takviyesi şart! bunun harici belki işlemci gerektirmez ama bunlar şart. Adamın test kullandığı ram 16gb 2400mhz

Kardeşim tamam sensin ya cidden neden anlamıyorsun ram psu takviyesi şart! bunun harici belki işlemci gerektirmez ama bunlar şart. Adamın test kullandığı ram 16gb 2400mhz
Ben PSU yeter mi diyorum? Testteki adam zaten 100-120FPS alıyor azıcık mantıklı düşünürsen zaten bu değerlerin biraz altını alacağını anlarsın.

PSU, 300W mı 600W mı tam çıkaramadım, eğer ki 600W EVGA ise genel olarak belirttiğiniz sistem için yeterli olacaktır. Ek olarak; GTA 5 gibi işlemciye önem veren oyunlarda ekran kartını bir nebze daha verimli kullanabilmek adına dual channel destekli 2x8 (16) GB RAM kullanmanızı tavsiye ederim.

Ekran kartı olarak ise; maksimum FPS için 1080p ultra ayar bandında maksimum GTX 1660/1660 Super veya dediğiniz gibi ikinci elde temiz ve uyguna denk getirebiliyorsanız GTX 1070 gibi modellere de yönelebilirsiniz, genel olarak şu an için birçok oyunda üzmez.
Psu 2 tane yani 300+300 olmak üzere toplam 600w
300+300W PSU nasıl oluyor? Modeli mi 300+?
İki tane 300w lık var demek istedim topam 600w olarak çalışıyor
300+300W PSU nasıl oluyor? Modeli mi 300+?
İki tane 300w lık var demek istedim topam 600w olarak çalışıyor
GTA 5'e REDUX gibi ekran kartına yük bindiren grafik modlarından herhangi biri kurulup; gelişmiş ayarlarla beraber, reflection MSAA ayarı x2-x4'e çekildiği takdirde o işlemcinin RTX 2060'a kadar yolu var, ama genel olarak standart koşullarda maksimum ve verimli bir performans için üst limit olarak GTX 1660/1660S daha uygun olur bu işlemciye.
celikle bu kadar detaylı anlattığın için gerçekten teşekkür ederim.
GTA 5'e REDUX gibi ekran kartına yük bindiren grafik modlarından herhangi biri kurulup; gelişmiş ayarlarla beraber, reflection MSAA ayarı x2-x4'e çekildiği takdirde o işlemcinin RTX 2060'a kadar yolu var, ama genel olarak standart koşullarda maksimum ve verimli bir performans için üst limit olarak GTX 1660/1660S daha uygun olur bu işlemciye.
Öncelikle bu kadar detaylı anlattığınız için teşekkür ederim... Bildiğim kadarıyla 1660 sınıfından bi kart takınca i5 7500 ün kullanımı %100 oluyor fakat böyle diyorsanız bi daha araştırayım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı