i5 7500 ve Asus GTX 1050Ti Sistem Toplama

Zaitama

Hectopat
Daha fazla  
Ben aşağıda yazacağım gibi bir sistem toplamak istiyorum, sizce artıları eksileri nelerdir, sistem uyumlu mudur ve varsa önerileriniz nelerdir bilmek isterim. Teşekkürler şimdiden :)

İşlemci: İntel Core i5 7500 1151P BOX
Anakart: Gigabyte GA-Z270-HD3 1151 DDR4
Ekran Kartı: ASUS GEFORCE GTX 1050Ti 4 GB
RAM: GSkill 8 GB (1x8) RipjawsV kırmızı DDR4 3000 MHz CL15 1.35V Dual Kit RAM
SSD: Kingston 240GB SSDNOW UV400 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 550mb/Yazma 490mb)
Kasa: CORSAIR CARBIDE SERISI CHAMP/SPEC-01 80+ 600W KIRMIZI FANLI MıdT ATX

(Harddisk bende mevcut olduğu için almayı planlamıyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Z270 gereksiz olur B250 yonga setli anakart tercih edin. RAM olarak 3400MHZ yerine 2400 veya 2133 MHZ olan RAM tercih edin. Buralardan artan para ile ekran kartınız veya SSD kapasitenizi arttırabilirsiniz.

Peki Gigabyte GA-B250M-D2V bu kart yonga setlimidir? Değilse yonga setli olmasının avantajı nedir, olmassa ne gibi sıkıntılar yaşarım?

Neden Ryzen önerdiniz ve önerebileceğiniz bir model var mı acaba?
Eğerki düşünürseniz bende Ryzen sistem öneririm. Sebebi geleceğe daha dönük bir platform olmasıdır. Ryzen işleciler ile İntel işlemciler arasındaki en büyük fark saf işlem gücü. İntel İ5 serisi işlemci X kartı %100 yük oranında besliyebilirken, Ryzen 5 serisi işlemci bunu %60-50 yük oranında besliyebiliyor. Yani Ryzen işlemci aynı kartı daha az efor ile besliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğerki düşünürseniz bende Ryzen sistem öneririm. Sebebi geleceğe daha dönük bir platform olmasıdır. Ryzen işleciler ile İntel işlemciler arasındaki en büyük fark saf işlem gücü. İntel İ5 serisi işlemci X kartı %100 yük oranında besliyebilirken, Ryzen 5 serisi işlemci bunu %60-50 yük oranında besliyebiliyor.

O zaman önerebileceğin bir Ryzen işlemci var mı bu sisteme uygun?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı