i5 7500 ve GTX 1050 Ti sistem ani FPS düşme sorunu

ogulcant

Decapat
Sistem;
  • B250M Gaming Pro anakart
  • i5 7500
  • GTX 1050 Ti Gaming
  • HyperX Fury 8 GB RAM 2400
  • Xigmatek 600W
  • HyperX 240 GB SSD
Sistemi kuralı 3-4 ay oluyor. İşlemci, RAM ve SSD'yi ikinci el aldım. Geri kalanları sıfır aldım. Benchmark testinde ekran kartı %42, RAM %39 gösteriyor. Ekran olarak da Viewsonic VX2457 aldım. Ani FPS düşüşü oluyor bazen. PUBG ve GTA 5 oynuyorum, özellikle PUBG'de mouse takılıyor gibi oluyor. DPI sanki 1500'den 50'ye düşmüş gibi. Araştırdım okudum ama sıkıntıyı çözemedim. Bilgili arkadaslardan fikir alırsam sistemde mi sıkıntı var yoksa baska önerileriniz varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM ve HDD kullanımları ne düzeyde oyundayken? Özellikle sorunun yaşandığı anda.
Ayrıca sıcaklık değerlerini de belirtin.

hocam afterburner rivaturnerla takip ettiğim zaman sıcaklık işlemci ekran kartı ikiside oyundayken 60 dereceyle 64 derece arasında dolasıyor ekran kartının %99unu kullanıyor bazen 80lere düşüyor ramde 5800 civarlarında ortalama 6ya cıktıgını görmedim hdd yada sdd kullanımını nasıl ögrenebilirim birde gta acıkken userbenchmark test yaptım oyun baya kasıyo test sonucu işlemciye sorun buluyo userbenchmark iyimidir yani farklı sonuclar veriyo farklı zamandaki testlerden sanki
güncelll

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı