i5 7500 ve GTX 1050 Ti sistem toplama

Cagatay258963

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Bugün ekran kartı ve işlemci soğutucusu hariç bilgisayarımı topladım. Şimdi diyeceksiniz "eee ekran kartı olmadan nasıl topladın ne anlayacaksın?" Arkadaşlar ekran kartını da eylül gibi alacağım. Sistemi şimdi hemen toplamamın nedeni ise video render süresini azaltmaktı. Ben de bugün aşağıdaki sistemi topladım:
  • Anakart: Asus Prime B250M-K | DDR4 | 2400 Mhz
  • İşlemci: Intel Core i5 7500 3,4 GHz
  • RAM: Corsair Vengeance 2400 MHz | 8 GB | DDR4
  • Ekran Kartı: AMD HD5450 2GB 64 Bit (bende olan eski kart)
  • HDD: 1 TB WD Blue 7200 RPM Sata 3.0 Sabit Disk
  • PSU: Aerocool KCAS 600 W 80+ Bronz Sertifika
  • Kasa: Eski kasayı kullandım.Ekran kartı alınca güncelleyeceğim
İleride alınacak parçalar:
  • Ekran Kartı: Allah izin verirse Eylül'de MSI GTX 1050 Ti 4GB almayı düşünüyorum.
  • Soğutucu olarak şu an işlemcinin yanında gelen stok fanı kullanıyorum. İlerleyen zamanlarda sıvı soğutucuya geçmeyi düşünüyorum.
Şimdi geçelim sorulara:
  • Bilgisayar prize takılıyken, ama bilgisayar açık değilken anakartın ışığı (ledleri) yanıyor. Bu normal mi? Bilgisayarı kapattıktan sonra fişten çekmem gerekiyor mu? Bu ledler PC kapalıyken sürekli yanacak mı?
  • Her kasada olan "dınlama" sesi bende, "dııın, dııın, dııın" diye azalarak ve artarak belli bir tempoda geliyor. Sürekli, kesintisiz gelmiyor. Bunun nedeni nedir?
  • Bilgisayar açıkken anakarta çıplak el ile dokunursak bilgisayarın görüntüsü gider mi? Çünkü bilgisayar açıkken çıplak el ile anakarta dokundum ve bilgisayar çalışmaya devam etti ancak ekranın görüntüsü gitti ve "sinyal yok" hatası verdi. Bilgisayarı kapatıp açınca düzeldi.
Biraz uzun oldu ama cevapları bilen arkadaşlar beni aydınlatırlarsa sevinirim. Hepinize şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar prize takılıyken, ama bilgisayar açık değilken anakartın ışığı (ledleri) yanıyor. Bu normal mi? Bilgisayarı kapattıktan sonra fişten çekmem gerekiyor mu? Bu ledler PC kapalıyken sürekli yanacak mı?
Açık olması normal. Kapanması için fişi çekebilir ya da güç kaynağından kapatabilirsiniz.
Her kasada olan "dınlama" sesi bende, "dııın, dııın, dııın" diye azalarak ve artarak belli bir tempoda geliyor. Sürekli, kesintisiz gelmiyor. Bunun nedeni nedir?
Dınlama sesinden kastınız nedir?
Bilgisayar açıkken anakarta çıplak el ile dokunursak bilgisayarın görüntüsü gider mi? Çünkü bilgisayar açıkken çıplak el ile anakarta dokundum ve bilgisayar çalışmaya devam etti ancak ekranın görüntüsü gitti ve "sinyal yok" hatası verdi. Bilgisayarı kapatıp açınca düzeldi.
Gayet normal, kısa devre olduğu için kendini korumaya almış anakart.
Bilgisayar açıkken dikkat edin.

Açık olması normal. Kapanması için fişi çekebilir ya da güç kaynağından kapatabilirsiniz.

Dınlama sesinden kastınız nedir?

Gayet normal, kısa devre olduğu için kendini korumaya almış anakart.
Bilgisayar açıkken dikkat edin.

Merhaba. Cevabınız için teşekkürler. Dınlama sesinden kastım şu: Sanırım fanlar donünce bir titreşim oluyor ve kasa titrediği için o ses geliyor. Elimle kasanın ön tarafına baskı uyguladığımda ses gidiyor. Benim kasa eski 6 - 7 yıllık bir kasa. Sizce bu kadar eski olduğu için mi böyle bir ses geliyor? İsterseniz 15 - 20 saniyelik bir video çekebilirim sesi duymanız açısından.

Arkadaşlar ekstradan bir sorun daha buldum. Anakart "speedfan" isimli uygulamada 115 derece olarak gözüküyor. Ne yapmalıyım? Kasanın kapağı açık ve kasada bir tek işlemcinin stok fanı var.

Dosya Ekleri

• derece.png
    derece.png
    28,4 KB · Görüntüleme: 67
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı