i5 7500 ve GTX 1070 sisteme PSU önerisi

Auspiece

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İşlemci
i5 7500
Merhaba arkadaşlar. Elimde aşağıdaki sistem mevcuttur:

• PSU: Hydro K PRO
  • Ekran kartı: MSI GTX 1070 Gaming X
  • İşlemci: Intel i5 7500
  • RAM: 2x8GB (modelini hatırlamıyorum)
  • Anakart: MSI Z270 Gaming M3

Ek olaraksa kasa içinde:

• 3 adet 140mm RGB fan.
  • 1 adet 120mm ARGB egzoz fan.
  • 1 adet NZXT kontrolcü.

Bunlarla birlikte elimdeki PSU sistemime yeterli midir? Yoksa yeni bir PSU almam gerekiyorsa önerileri bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU yeterli, PSU'dan önce daha iyi bir işlemci lazım o kart için, mesela i7-6700 veya 7700.

@cenkkk cevabın için teşekkür ediyorum. Ama şimdilik idare etmesi yeterli. Yakın zamanda ddr5 sisteme geçiş yapacağım için ekstra bir upgrade düşünmüyorum. Yetiyor olması benim için yeterli bir cevap.

"RTX 1070, tipik olarak 150-180W arasında bir güç tüketir.

Intel i5 7500 işlemci ise yaklaşık olarak 65W civarında güç tüketir. Anakart ve diğer bileşenler için ise 50W civarında bir güç tüketimi hesaplayabiliriz.

Bu bilgilere dayanarak, sisteminizin aşağı yukarı 300W gibi bir güç tüketeceğini tahmin edebiliriz. Yük altında bu tüketimin artabileceğini hesaba katarak, 400-450W civarında bir güç tüketimi bekleyebiliriz. Dolayısıyla, elinizdeki PSU'nun bu gücü karşılayacağını düşünüyorum. Ancak, ilerleyen zamanlarda sorun yaşarsanız aynı markanın 650W PSU'suna geçiş yapabilirsiniz. Tabii bu, bütçenize bağlı olarak daha kaliteli bir markaya da geçiş yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı