i5 7500 ve RX 470 sisteme yükseltme

Daha fazla  
12. Sınıfa geçtiğim için geçen yaz burada topladığım kasanın bileşenlerini kutularına tekrar koydum.
Sistemim şu şekildedir ;
  • MSI GamingX AMD RX470 4GB
  • Intel Core i5-7500
  • MSI B250M Bazooka Anakart
  • Kingston HyperX Fury 2133mhZ 8GB + 4GB
  • Zalman R1 Kasa
  • Aerocool KCAS 600W Bronze 80+ PSU
Elimde 2800 TL gibi bir meblağ var. Ben seneye çok güzel bir sistem toplamayı düşünüyorum. Harddisk ve SSD’ye sahibim. Bu bilgisayarı nasıl upgradeleyebilirim. Ekran kartını ve kasayı (çok sevmiyorum Zalman R1’i) gözden çıkardım. Bunları 2.el olarak satmayı düşünüyorum. Seneye bir 1070Ti falan almaya kalksam hala iyi bir kart olur mu ? PSU Üst seviye kart için yeterli mi ? Ekran kartı - işlemci darboğazı ? gibi konularda yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa olarak NZXT S340 Elite öneririm.
İşlemci ve Ekran kartı şu an gayet yeterli.
Anakartı yükseltebilirsiniz.
Anakart olarak ASUS ROG STRIX Z270-H

Kasa olarak NZXT S340 Elite öneririm.
İşlemci ve Ekran kartı şu an gayet yeterli.
Anakartı yükseltebilirsiniz.
Anakart olarak ASUS ROG STRIX Z270-H

Ama benim asıl önceliğim ekran kartını değiştirmek çünkü şu an ben kasanın içindekileri söktüm. Bu sene bilgisayarı kullanmayacağım için seneye de ekran kartı biraz geride kalacak. 2. el olarak satıp nasıl upgrade edebilirim bunu merak ediyorum. Yanlış anlattıysam kusura bakmayın.

RX 570 ile GTX 1060 arasında pek fark yok.
İllada değiştircem diyorsanız GTX 1060 alın.

İşlemci değiştirirsen anakartıda değiştirmek zorundasın.
Ayriyetten RAM'ler galiba DDR3 onlarıda değiştirmen gerekecek.
PSU değişmesi gerekecek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı