i5 760 Sistem güçlendirme

Kleith

Hectopat
Arkadaşımın bilgisayarı çok yavaş ona yardım etmek istiyorum.
Sistem:
i5 760
HD 6510
4 GB RAM
500GB HDD

Aklımda ekran kartı ve RAM güçlendirmesi var. CS oynarken bazen 5dk oyuna giremiyor ve yasaklama alıyor. Party Animals çöküyor oynanmıyor bu tarz sorunlara çözüm olması adına;
Yakın zamanda satacağım R7 250 ekran kartım var. Ona satabilirim. Farkı hisseder mi? İşlemci besler mi?
4 GB RAM eklesek sistem iyice hızlanır mı?
Bir de en son olarak SSD ekletmeyi planlıyorum.
Mantıklı mı?

SSD aldırın en başta sistem rahatlasın ve kasa içi temizliği yaptırın ama o sistemden açıkçası pek bir cacık olmaz işlemci 2010 çıkışlı. Ve sanırım max GTX 750 Ti takabilirsin.

Ram ve Ekran Kartını yükseltmenin yanında o geç bağlanmaların sebebi genelde HDD oluyor. 120 GB veya 240 GB kronik sournu olmayan bir SSD alıp Windows ve birkaç şey daha kurulabilir.

Ram ve Ekran Kartını yükseltmenin yanında o geç bağlanmaların sebebi genelde HDD oluyor. 120 GB veya 240 GB kronik sournu olmayan bir SSD alıp Windows ve birkaç şey daha kurulabilir.
Hocam 5 dakika yüklenmiyor diyorum. Benim de HDD'im vardı 1 dakika geçmeden girerdi. Sistem güçsüz olunca SSD pek etkilemeyecek. Oyunlar çöküyor açılmıyor diyorum.

Hocam 5 dakika yüklenmiyor diyorum. Benim de HDD'im vardı 1 dakika geçmeden girerdi. Sistem güçsüz olunca SSD pek etkilemeyecek. Oyunlar çöküyor açılmıyor diyorum.

SATA 3 HDD var SATA 2 HDD var SATA 2 HDD tabii geç yüklenir hocam yeni bir HDD alırsanız bile hızlanma olur anakartın modelini söyler misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı