i5 760 Sistem güçlendirme

Kleith

Hectopat
Arkadaşımın bilgisayarı çok yavaş ona yardım etmek istiyorum.
Sistem:
i5 760
HD 6510
4 GB RAM
500GB HDD

Aklımda ekran kartı ve RAM güçlendirmesi var. CS oynarken bazen 5dk oyuna giremiyor ve yasaklama alıyor. Party Animals çöküyor oynanmıyor bu tarz sorunlara çözüm olması adına;
Yakın zamanda satacağım R7 250 ekran kartım var. Ona satabilirim. Farkı hisseder mi? İşlemci besler mi?
4 GB RAM eklesek sistem iyice hızlanır mı?
Bir de en son olarak SSD ekletmeyi planlıyorum.
Mantıklı mı?

SSD aldırın en başta sistem rahatlasın ve kasa içi temizliği yaptırın ama o sistemden açıkçası pek bir cacık olmaz işlemci 2010 çıkışlı. Ve sanırım max GTX 750 Ti takabilirsin.

SSD aldırın en başta sistem rahatlasın ve kasa içi temizliği yaptırın ama o sistemden açıkçası pek bir cacık olmaz işlemci 2010 çıkışlı. Ve sanırım max GTX 750 Ti takabilirsin.
PS4'ü var zaten online oyunlar için güncelliycez.

Ram ve Ekran Kartını yükseltmenin yanında o geç bağlanmaların sebebi genelde HDD oluyor. 120 GB veya 240 GB kronik sournu olmayan bir SSD alıp Windows ve birkaç şey daha kurulabilir.

Ram ve Ekran Kartını yükseltmenin yanında o geç bağlanmaların sebebi genelde HDD oluyor. 120 GB veya 240 GB kronik sournu olmayan bir SSD alıp Windows ve birkaç şey daha kurulabilir.
Hocam 5 dakika yüklenmiyor diyorum. Benim de HDD'im vardı 1 dakika geçmeden girerdi. Sistem güçsüz olunca SSD pek etkilemeyecek. Oyunlar çöküyor açılmıyor diyorum.

Hocam 5 dakika yüklenmiyor diyorum. Benim de HDD'im vardı 1 dakika geçmeden girerdi. Sistem güçsüz olunca SSD pek etkilemeyecek. Oyunlar çöküyor açılmıyor diyorum.

SATA 3 HDD var SATA 2 HDD var SATA 2 HDD tabii geç yüklenir hocam yeni bir HDD alırsanız bile hızlanma olur anakartın modelini söyler misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…