i5-760 sistem yükseltme

Franticxtr

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Elimde arkadaşımın bana hediye ettiği yaklaşık 10 senelik bir makine var. İçindeki işlemci i5-760 ve 8 GB RAM'i bulunuyor. ATI HD 6800 ekran kartı mevcut.

Bu konfigürasyonla ancak WoW Classic ve CS:GO'yu oynayabiliyorum. GTA V'i açmasına rağmen tahmin ediyorum ki ekran kartının 1 GB'lık raminden dolayı cisimler üzerindeki dokular 1-2 sn sonra gecikmeli olarak geliyor. Amazon'da ekran kartlarına bakarken bir kişi elinde 9 senelik i7 işlemci oldugunu ve MSI'ın 1050 Ti isimli kartını aldıktan sonra oldukça iyi performans aldıgını belirtmiş.

Aklımdaki soru şu:

1- SSD Takviyesi yaparsam
2- RAM'i 16 GB'a çekersem
3- Ekran kartını 1050 Ti veya o seviyede bir kart ile değiştirirsem

CoD: Modern Warfare, CoD: Cold War, PUBGG, Witcher 3 vb. 1080p'de performans alarak oynayabilir miyim? Yoksa bu yaptığım yatırımlar gereksiz mi olur?

İlginiz için şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Bir miktar darboğaz yapacaktır fakat rahatsız edecek düzeyde olacağını sanmıyorum. Eğer FPS takıntısı yoksa alınabilir youtubede test videoları var. Bir kaç tanesini bırakayım ben yinede.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

ReznooW ve basar55 hızlı verdiğiniz cevaplar ve ilginiz için çok çok teşekkür ederim. Anakartım ASUS'un P7P55 LX modeli.

Ne yazik ki işlemciyi de değiştirebilecek bir bütçem yok, hatta alternatif daha ucuz bir ekran kartı öneriniz varsa ona da açığım.

Amazonda şu ASUS'un Phoenix GeForce GTX 1030 OC 2GB GDDR5 64BIT DVI HDMI Ekran Kartı'nı 800 lira civarlarında buldum ancak bu çok mu düşük kalır bilemedim.

Reznoow ve basar55 hızlı verdiğiniz cevaplar ve ilginiz için çok çok teşekkür ederim. Anakartım ASUS'un P7P55 LX modeli.

Ne yazik ki işlemciyi de değiştirebilecek bir bütçem yok, hatta alternatif daha ucuz bir ekran kartı öneriniz varsa ona da açığım.

Amazon'da şu ASUS'un Phoenix GeForce GTX 1030 OC 2 GB GDDR5 64 Bit DVI HDMI ekran kartı'nı 800 lira civarlarında buldum ancak bu çok mu düşük kalır bilemedim.

Sıfır GT1030 yerine GTX 750 Ti almak daha mantıklı olacaktır.

İkisininde Benchmark'ını buraya bırakıyorum.

1030 750 Ti gibi kartlara yönelin derim o zaman.
Teşekkür ederim sağolun, peki PUB G ve COD'un MW online olanını oynayabilir miyim dersiniz?

Teşekkür ederim sağolun, peki PUB G ve COD'un MW online olanını oynayabilir miyim dersiniz?

Bu yolladıgınız benchmarkı simdi gordum, bu testte belirtilen işlemci benimkinden iyi mi kötü mü peki?

Merhabalar,

Elimde arkadaşımın bana hediye ettiği yaklaşık 10 senelik bir makine var. İçindeki işlemci i5-760 ve 8 GB RAM'i bulunuyor. ATI HD 6800 ekran kartı mevcut.

Bu konfigürasyonla ancak WoW classic ve CS:GO'yu oynayabiliyorum. GTA V'i açmasına rağmen tahmin ediyorum ki ekran kartının 1 GB'lık raminden dolayı cisimler üzerindeki dokular 1-2 sn sonra gecikmeli olarak geliyor. Amazon'da ekran kartlarına bakarken bir kişi elinde 9 senelik i7 işlemci oldugunu ve MSI'ın 1050 Ti isimli kartını aldıktan sonra oldukça iyi performans aldıgını belirtmiş.

Aklımdaki soru şu:

1- SSD takviyesi yaparsam.
2- RAM'i 16 GB'a çekersem.
3- Ekran kartını 1050 Ti veya o seviyede bir kart ile değiştirirsem.

CoD: Modern Warfare, CoD: Cold war, pubgg, Witcher 3 vb. 1080P'de performans alarak oynayabilir miyim? Yoksa bu yaptığım yatırımlar gereksiz mi olur?

İlginiz için şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Hocam GTX 750 Ti veya GT 1030 alırsanız CoD cold war rüya olur bu arada GTX 750 Ti ve GTX 1050 Ti arasında 2 kat FPS farkı var bana kalırsa 2.el GTX 1050 Ti alıp RAM'i 16 GB yapman.

Hocam GTX 750 Ti veya GT 1030 alırsanız CoD cold war rüya olur bu arada GTX 750 Ti ve GTX 1050 Ti arasında 2 kat FPS farkı var bana kalırsa 2.el GTX 1050 Ti alıp RAM'i 16 GB yapman.
teşekkürler hocam, peki rami 16'ya yükseltip 1050ti alabilirsem Cold War, Pub G vb. oyunları ne seviyede oynayabilirim bu işlemciyle?

Geri
Yukarı