i5 760 Sisteme GTX 750 Ti Darboğaz Yapar mı?

MyKuKa

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Elimde i5 760 işlemcili FOXCONN H55M-S anakartlı 1333 MHz RAM'li eski bir bilgisayar var. Bu sisteme GTX 750 Ti takarsam darboğaz yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz söz konusu olmaz dostum, gayet iyi bir şekilde GTX 750 Ti'ı besleyebilir, oyun testi mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Darboğaz söz konusu olmaz dostum, gayet iyi bir şekilde GTX 750 Ti'ı besleyebilir, oyun testi mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Gayet iyi bir şekilde besleyebilir ve darboğaz söz konusu olmaz demişsiniz, ancak gönderdiğiniz videoda ekran kartı kullanımı yer yer %70, yer yer %80'lerde seyrediyor. İşlemci kullanımı ise %95-%100 arasında, darboğaz nasıl oluyor da söz konusu olmuyor?

İ5 760 o ekran kartına darboğaz yapmaz. Benchmark testlerini inceledim. AMD Phenom II X4 945 GTX 750Ti'yi besleyebilecek güçte bir ekran kartı. Bunu biliyorum. Bu işlemci hakkında bilgi sahibiyim. Düz mantık gidiyorum, benchmark testleri ve verilerine göre i5 760, AMD Phenom II X4 945'ten %26 oranında daha güçlü. Bu verilere dayanarak darboğaz oluşmayacağını beyan ediyorum.

Gayet iyi bir şekilde besleyebilir ve darboğaz söz konusu olmaz demişsiniz, ancak gönderdiğiniz videoda ekran kartı kullanımı yer yer %70, yer yer %80'lerde seyrediyor. İşlemci kullanımı ise %95-%100 arasında, darboğaz nasıl oluyor da söz konusu olmuyor?

Farkındaysanız attığım video Battlefield 1'in Beta sürümü oyun daha geliştirilmekte ve optimizasyonu tam olarak yapılmamış sürümü. Sistemin başka bir diğer testine bakın, işlemci 1. nesil intel işlemcisi arada sırada küçük darboğazlar olabilir, onun dışında işlemci besleyebilecektir.

Farkındaysanız attığım video Battlefield 1'in Beta sürümü oyun daha geliştirilmekte ve optimizasyonu tam olarak yapılmamış sürümü. Sistemin başka bir diğer testine bakın, işlemci 1. nesil intel işlemcisi arada sırada küçük darboğazlar olabilir, onun dışında işlemci besleyebilecektir.

i5 3470s ve RX 560 kullanıyorum ve bende de birçok oyunda darboğaz söz konusu oluyor. Oyundan oyuna da değişiyor tabii. Arkadaşımda i5 4690k ve RX 580 var o da Battlefield 1'de ciddi darboğaz yaşadığını belirtmişti.

İ5 650, Evga GTX 750 Tİ 2GB FTW, 2+2 4GB DDR3 1060MHZ RAM ile GTA V'te 900P çözünürlük ve High grafik ayarlarında ortalama 55 FPS aldım. Yaklaşık bir saatlik oyun deneyimim sırasında parmakla sayılacak kadar drop yedim. Yani her türlü oynarsın. Sadece anakartın destekliyorsa RAM'i 8GB yap.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı