Çözüldü i5 7600K sistem overclock sonrası oyun kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşlemci i5 7600K 5GHz overclock sonrası oyun kapanıyor. Masaüstüne atıyor yardımcı olabilecek varsa yazarsa sevinirim.

Voltajınız ne kadar? Daha düşük frekanslarda oyundan atıyor muydu?

Yaptığın overclock stabil olmadığı için oyundan atıyor. Direkt overclock yapıp oyuna girdiysen herhangi bir stabilite sorunu olup olmadığını anlamak için bir stres testi yapmadıysan oyundan atması gayet normal. Yaptığın overclock değerlerini değiştir ve sonrasında stres testi yap Cinebench R20 veya Prime 95 gibi.

İşlemcine büyük ihtimalle zarar vermissin.
Hocam o işlemciye 5GHz yaptıysanız işlemciniz çoktan gitmiştir.
Yahu yok öyle bir şey bilip bilmeden sallamayın işlemciye zarar vermekle ne alakası var?
Hocam hem 4.20GHz neyinize yetmiyor, ben bile 2.10GHz işlemci ile overlocksuz 6 sene geçirdim.
Ne yapalım? Sen öylesin diye hepimiz 2.1 GHz mi kullanalım yani.

Çoğu araştırma sonucunda overclock yapmanın (doğru değerlerde) işlemciye zarar vermeyeceğini söyleyen birçok bilgisayardan iyi anlayan tanıdıklarım kendileri bizzat söylüyor

Çoğu araştırma sonucunda overclock yapmanın (doğru değerlerde) işlemciye zarar vermeyeceğini söyleyen birçok bilgisayardan iyi anlayan tanıdıklarım kendileri bizzat söylüyor

İşlemciye zarar verdiğinizi düşünmüyorum sistem mavi ekran verirdi zaten sorun olsa. Voltaj konusunda yetersiz iseniz o yüzden oyundan atmıştır.

Yaptığın overclock stabil olmadığı için oyundan atıyor. Direkt overclock yapıp oyuna girdiysen herhangi bir stabilite sorunu olup olmadığını anlamak için bir stres testi yapmadıysan oyundan atması gayet normal. Yaptığın overclock değerlerini değiştir ve sonrasında stres testi yap Cinebench R20 veya Prime 95 gibi.

Yahu yok öyle bir şey bilip bilmeden sallamayın işlemciye zarar vermekle ne alakası var?

Ne yapalım? Sen öylesin diye hepimiz 2.1 GHz mi kullanalım yani.
Bütün güç verme ihtimalini denedim ancak hepsinde aynı sonucu veriyor.Ancak hiçbirinde stabil çalışmıyor işlemci %100 kullanıma çıktığı zaman oluyor sadece bunu nasıl ayarlayabiliriz.
İşlemciye zarar verdiğinizi düşünmüyorum sistem mavi ekran verirdi zaten sorun olsa. Voltaj konusunda yetersiz iseniz o yüzden oyundan atmıştır.
Forza Horizon 4 sistemiz için en iyi ayarları yapılıyor dediği zaman oluyor %100 kullanıma çıkmasıyla masaüstüne atıyor
Voltajınız ne kadar? Daha düşük frekanslarda oyundan atıyor muydu?
Düşük voltaj da açınca bilgisayar yeniden başlatıyor kendini
Z serisi anakart K serisi işlemci overclock yapamayacaksam niye aldık biz bunları

Düşük voltaj da açınca bilgisayar yeniden başlatıyor kendini

Voltajı düşürmeyin zaten, biraz daha yükseltin. 5GHz frekansta 1.0v kullanmaya çalışıyorsanız yetersiz olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı