i5-7600K ve GTX 1060 Sistemin Uyumu

koraytemir

Hectopat
Daha fazla  
Şöyle bir sistem sipariş edeceğim. Uyum konusunda bir sıkıntı çıkarır mı veya bir eksiği var mı?

tech.png

++

Dostum anakart ve işlemcin uyumsuz z270 anakart seçmeniz lazım. 1060 güzel bir ekran kartı. 8GB RAM artık yetersiz kalmaya başladı 16GB yaparsan iyi olacaktır. kasa içerisinden gelen PSU'lara şahsen pek sağlıklı bakmıyorum ayrı ayrı alırsanız daha iyi olur.

Anakart işlemci olarak şu noktada çıkar:
i5 7600k yeni nesil işlemci (kaby lake) h110 ise eski nesil (sky lake) bir anakart. Bunun için güncelleme gerekli Kaby Lake için BIOS Güncelleme Rehberi - Technopat
Ama gereksiz olur. Çünkü K ibaresi Intel için OC (çarpan kilidi) açık anlamına geliyor. OC yalnızca Z ve x99 serisinde yapılıyor Gigabyte Z270-HD3 3866 Mhz(OC) 1151p ATX bunu alabilirsin.

Dostum anakart ve işlemcin uyumsuz z270 anakart seçmeniz lazım. 1060 güzel bir ekran kartı. 8GB RAM artık yetersiz kalmaya başladı 16GB yaparsan iyi olacaktır. kasa içerisinden gelen PSU'lara şahsen pek sağlıklı bakmıyorum ayrı ayrı alırsanız daha iyi olur.
Önerileriniz için teşekkürler. Z270 anakartlar bütçemi aşıyor. Bu sisteme b250 anakart nasıl olur?

Önerileriniz için teşekkürler. Z270 anakartlar bütçemi aşıyor. Bu sisteme b250 anakart nasıl olur?
B250 anakartda da OC desteği yok. Bütce yoksa işlemciyi değiştirmen gerek. K ibaresiz modellere yönel.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı