i5 8250U ısı değerleri normal mi?

Revivmeooi

Hectopat
Merhabalar laptopumda i5 8250U işlemci bulunuyor arada Minecraft oynuyorum bazı sunucuların ağır yerlerinde işlemci kullanımı %50-60'lara çıkabiliyor. Bu sırada işlemci 94 derecelere falan ulaşıyor (sonra hemen 65-75 arasına iniyor. Bu normal mi bana sorun yaşatır mı? Bu arada değerlere Core-temp üzerinden bakıyorum.

94 yüksek ve tehlikeli bir sıcaklık. Ek olarak sıcaklıkları direkt oyun içi olarak gözlemleyin, MSI Afterburner kullanabilirsiniz.

Oyun içi gözlemliyorum zaten hocam Core temp arka tarafta açık kalıyor ve en yüksek sıcaklık değerini kaydediyor tehlikeli bir sıcaklık olduğunu bende düşünüyorum. Asıl soru %60 CPU kullanımında bu normal mi? Ek olarak işlemci gücünü en fazla %80'e çektim

94 derece olması gerektiğinden daha yüksektir. Uzun vadede cihazın ömrünün kısalmasına neden olabilir. Laptop en az bir senelik ise termal macul değişimi ve heatsink fan temizliği yapmanızı öneririm.

Ayrıca işlemci gücünü %80'e çekmeniz kalıcı bir çözüm değil. %50-%60 kullanımda 90 derecelere ulaşıyorsa performansı düşürmek dışında hiçbir işe yaramayacaktıt.

Merhabalar laptopumda i5 8250U işlemci bulunuyor arada Minecraft oynuyorum bazı sunucuların ağır yerlerinde işlemci kullanımı %50-60'lara çıkabiliyor. Bu sırada işlemci 94 derecelere falan ulaşıyor (sonra hemen 65-75 arasına iniyor. Bu normal mi bana sorun yaşatır mı? Bu arada değerlere Core-temp üzerinden bakıyorum.
Çıkması normal hocam ayrıca o sıcaklıkta çok uzun süreler sorun çıkartmadan çalışabilecek kadar dayanıklı bir işlemci.

Oyun içi gözlemliyorum zaten hocam Core temp arka tarafta açık kalıyor ve en yüksek sıcaklık değerini kaydediyor tehlikeli bir sıcaklık olduğunu bende düşünüyorum. Asıl soru %60 CPU kullanımında bu normal mi? Ek olarak işlemci gücünü en fazla %80'e çektim
O sıcaklık hiçbir şekilde normal değil, %60 veyahut %70 bu konuda pek önemli değil. Önemli olan işlemcinin bu sıcaklığa çıkması.

Sonradan fark ettim ki laptop kullanıcısıymışsınız, bu sıcaklıklar laptoplar için çok sıra dışı değerler değil. Isı problemlerine alışkınız laptop kullanıcıları olarak. Soğutucu satın alın. 94 derece çok yüksek bir sıcaklık.

94 derece olması gerektiğinden daha yüksektir. Uzun vadede cihazın ömrünün kısalmasına neden olabilir? Laptop en az bir senelik ise termal macul değişimi ve heatsink fan temizliği yapmanızı öneririm.

Ayrıca işlemci gücünü %80'e çekmeniz kalıcı bir çözüm değil. %50-%60 kullanımda 90 derecelere ulaşıyorsa performansı düşürmek dışında hiçbir işe yaramayacaktıt.

Hocam 94 sabit kalmıyor. 94 dereceye yükselip hemen 80'lere çekiliyor. Soğutucu almayı düşünüyorum fakat 50-60TL'lik bir soğutucu işe yarar mı emin değilim
Çıkması normal hocam ayrıca o sıcaklıkta çok uzun süreler sorun çıkartmadan çalışabilecek kadar dayanıklı bir işlemci.

Hocam emin misiniz işlemci 100 olunca kapanıyor sanırım.

Hocam 94 sabit kalmıyor. 94 dereceye yükselip hemen 80'lere çekiliyor. Soğutucu almayı düşünüyorum fakat 50-60TL'lik bir soğutucu işe yarar mı emin değilim
Eğer anlık 90 derecelere çıkıp 80' lere geri iniyorsa korkacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. FPS kaybı yaşamıyorsanız hiçbir sorun yoktur.

Düzenleme: Soğutucu büyük ihtimalle bir işe yaramayacaktır. Cihazı zeminden bir iki parmak yüksekte kullanmak harici fan ile aynı etkiyi sağlar.

Bende de aynı işlemci var, normal değil 94 derece. En fazla 80-85 bende

Laptopta tek fan bulunuyor maalesef. Alt girişleri var fakat herhangi bir hava vermiyor.
Eğer anlık 90 derecelere çıkıp 80'lere geri iniyorsa korkacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. FPS kaybı yaşamıyorsanız hiçbir sorun yoktur.

Düzenleme: Soğutucu büyük ihtimalle bir işe yaramayacaktır. Cihazı zeminden bir iki parmak yüksekte kullanmak harici fan ile aynı etkiyi sağlar.

Cihazın arkasında hava delikleri var fakat oradan hava vermiyor

Ayrıca şunu eklemeliyim cihaz şarjdayken 90 derecelere ulaşıyor şarjda değilken en fazla 70 derece

Yeni konular

Geri
Yukarı