İ5-8250U/MX150 düşük FPS sorunu

mkrayz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım HP marka İ5-8250U/MX150/ 8 GB RAM ve 256 GB SSD var. CS:GO 1024x768 en düşük ayarlarda gereken her şey kapalı, unlost FPS arttırmadaki denilenleri yaptım. Ancak 35-40 FPS alabiliyorum. 2 senelik bir bilgisayar. GTA V falan hak getire, yüklediğim gibi sildim.

Prize takılı.
MX150 ile çalıştırıyorum.
Arka planda çalışan bir şey yok.
Sürücüler güncel.
Yüksek performans seçili.

Bana kalırsa ısındıktan sonra hızını yarıya düşürüyor sanırım. Ekran kartı 74 derece ayarlı üstüne çıkmıyor, onu biliyorum. İşlemciden bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarım HP marka İ5-8250U/MX150/ 8 GB RAM ve 256 GB SSD var. CS:GO 1024x768 en düşük ayarlarda gereken her şey kapalı, unlost FPS arttırmadaki denilenleri yaptım. Ancak 35-40 FPS alabiliyorum. 2 senelik bir bilgisayar. GTA V falan hak getire, yüklediğim gibi sildim.

Prize takılı.
Sürücüler güncel.

Bana kalırsa ısındıktan sonra hızını yarıya düşürüyor sanırım. Ekran kartı 74 derece ayarlı üstüne çıkmıyor, onu biliyorum. İşlemciden bilgim yok.

Fan ile kullanabilirsiniz gözle görülür bir FPS artışı sağlayacaktır.

Prize takılı.
Sürücüler güncel.

O cihaz CS:GO'da 40 FPS verecek bir cihaz değil. Muhtemelen dediğiniz gibi işlemci ısındığında saat hızını düşürüyor olmalı. Cihazın fan ve termal macun temizliğini yapın, yapabilirseniz altına da soğutucu fan takın.

Bugün format attım ancak 1080p her şey en düşük yine 30FPS ve altında takılıyor çok garip. Bir şey atlıyorum mu diye çok düşünüyorum yani ısınsa dahi böyle olmaması gerek.

Artı -1 Eksi
MSI Afterburner'ya da ASUS GPU Tweak kullanmanız gerekiyor sistem belirli bir dereceden sonra kendisini kısıyor ve ani FPS düşmeleri oluyor. Dediğim programlardan sıcaklık ayarını ayarlayarak ve soğutucu ile sabit FPS'de çok rahatça oynayabilirsiniz.

Geri
Yukarı