i5 8250U oyun oynarken 0.40GHz oluyor

Daha fazla  
Merhaba,
Öncellikle geçen günlerde bilgisayarıma format attım ancak bütün driverları güncellememe rağmen oyun oynarken çok fazla kasıyor. Masaüstünde 3.30 GHz görürken oyunda 0.40 GHz'ler görmekteyim. Turbo Boost yaptım pilden yüksek performans yaptım ancak hala sorunuma bir çözüm bulabilmiş değilim. Sorunuma yardım ederseniz çok sevinirim.

IMG_20210501_160652.jpg
IMG_20210501_160720.jpg

Bu ısıdan kaynaklı sanırım. Aynı işlemci ve ekran kartının Radeon 520 olanını kullanıyorum oyun oynarken kendini 1.58Ghz'e sabitliyor. Intel UHD 620 ile açmanı öneririm oyunları.

#2 doğru söylüyor olabilir, oyun içindeki sıcaklık değerlerine ve boştayken ki sıcaklık değerlerine bir bak, eğer 75 derece üstüne çıkıyorsa yük altında bir soğutucu almalısın.

Arkadaşlar ısınma sorunum olduğunu düşünmüyorum çünkü ben yeni temizlettirdim formatlamadan önce FIFA 20 gibi oyunları 1 saat 2 saat oynamama rağmen 70 derecenin üstüne çıkmadı temizlemeden önce ben 87 90 derece görüyordum ancak herhangi bir FPS düşmesi yapmıyordu.

Arkadaşlar ısınma sorunum olduğunu düşünmüyorum çünkü ben yeni temizlettirdim formatlamadan önce FIFA 20 gibi oyunları 1 saat 2 saat oynamama rağmen 70 derecenin üstüne çıkmadı temizlemeden önce ben 87 90 derece görüyordum ancak herhangi bir FPS düşmesi yapmıyordu.
Çözerseniz haber verebilir misiniz?

Geri
Yukarı