i5 9400F sistemde oyun oynarken donma oluyor

capitano007

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim sizlere bir sorum olacaktı. Train SIM world 3 yüklü vaziyette oyun orijinal Steam oyunu fakat PC de donma yapıyor gönül rahatlığıyla oynayamıyorum. PC özelliklerim;
- İşlemci: i5 9400F 2.9 Hz.
-Ekran kartı: Radeon 5500 XT 8 GB.
-RAM: 8 GB.
Ekran kartı ayarlarımı varsayılana çevirdim yani Ultra performans dahi bekleme içinde değilim ama bazen hiç oynatmıyor bazen oynatıyor oynatırken takılıyor.

Adsız.png

Hocam büyük bir ihtimal RAM kaynaklı takılma olabilir çünkü kullanımı sınırda. Her ne kadar oyun 8GB minimum istese de önerilen 16GB.

Hocam büyük bir ihtimal RAM kaynaklı takılma olabilir çünkü kullanımı sınırda. Her ne kadar oyun 8GB minimum istese de önerilen 16GB.
Ram alır denerim hocam. Ama işlemci ya da ekran kartım oyunu kaldıracak düzeyde değil mi ? Ben de ram olarak düşünüyorum ama aklımı karıştıran şey snowrunner3 de neden takılmıyor ya da snowrunner train sim e göre daha mı az grafikli yorucu ?

RAM alır denerim hocam. Ama işlemci ya da ekran kartım oyunu kaldıracak düzeyde değil mi? Ben de RAM olarak düşünüyorum ama aklımı karıştıran şey SnowRunner3 de neden takılmıyor ya da SnowRunner train SIM e göre daha mı az grafikli yorucu?

Hocam mesela SnowRunner3'te RAM kullanımına bakın. Oyun için işlemci ve ekran kartı yeterli. Dediğim gibi RAM kullanımı sınırda ve yetmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı