i5-8250U sistemde ekran gidip geliyor

ITenGriTR

Decapat
Daha fazla  
RAM
Samsung 2400Mhz DDR4
SSD veya HDD modeli
WD Digital 240GB
Ekran kartı
AMD Radeon 520
İşlemci
i5-8250U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz
Merhaba,

Yaklaşık bir sene önce başıma bir sorun gelmişti ekran kartını Windows'tan aktif ettiğim anda mavi ekran alıyordum her türlü AMD sürücülerini denesem de bir çözüm bulamayınca ekran kartını deaktif edip bir süre öyle kullanıp kendime yeni bir laptop aldım ve bu laptopu kenara koydum. Üniversitelerin tekrardan internet üzerinden eğitim sistemine geçmesinden dolayı bir yakınımın ihtiyacı var ve laptopu açtığımda önce git gel sonra da donuyor. Benim fikrimce ya ekran kartının RAM'inde ya da sistemin RAM'inde sorun mevcut. Artık deneyecek bir şeyim kalmadı ve konuyu açtım.

Videoda arkadan gelen ses arkada sunucu çalışmakta şimdiden kusura bakmayın.
Video

Denediklerm;
Bunlar 2x4GB olsa da bir tane slot gömülü diğerini çıkartıp test ettim sorun düzelmedi.
Diskle ilgili değil fakat ne olur ne olmaz denemek amaçlı diskleri söküp boot ekranında kontrol ettim yine aynı sorun.
Isınmayla ilgili olduğunu da düşünmüyorum ama denemek için termal macunlarını yenilendim, güzelce temizledim.

Öngörü;
Açıldıktan hemen sonra değil de 1-2 dakika içinde bu sorunların başlaması bana ısındığında oluştuğunu ve soğuk lehim varmış gibi bir hissiyat uyandırdı.

Sistem;
i5-8250U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz.
Samsung 8 GB (2x4GB) 2400MHz DDR4.
WD Green(240GB) SSD ve 1TB normal HDD var. Sistem SSD'de kurulu.
İşletim sistemi: Windows 10 Home Single Language(21H1)

Eski Konum

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM veya ekranın flex kablosunda olabilir. Monitöre bağlayarak denerseniz ve sorun devam ediyorsa yüksek ihtimalle RAM de problem vardır.

Harici ekran taksam da sorun devam ediyor, flexlerde sorun yok kontrol ettim. Ram devre üzerinde gömülü şekilde onda sorun mevcut büyük ihtimalle teşekkürler düşündüğüm gibi olay.

Yüzde 80 gömülü RAM den kaynaklıdır dediğiniz gibi. Aynı şekilde olan bir bilgisayarda RAM lerin yerini değiştirerek çözmüştüm. Sizin öyle bir şansınız yok gibi. Garantisi varsa garantiye gönderebilirsiniz. Yoksa BGA makinesi ile sökülüp takılabilir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı