i5-8250U ve MX 130 oyunlarda kasma sorunu

Swiss

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ablamın laptopu örnek olarak League of Legends'ta bile en düşük ayarlarda 40 FPS alıyor. Sebebini anlamadım açıkçası, çünkü alırken sorduğumuzda oyunlarda problem yaşamazsınız demişlerdi. Özellikler:
  • Intel i5-8250 CPU @ 1.60 GHz 1.80 GHz
  • 64 Bit işletim sistemi
  • 8 GB RAM
  • Ekran: Intel UHD Graphics 620
  • Oluşturucu: NVIDIA GeForce MX 130
İlk aldığımız günden beri bu şekilde ve nedense ana ekranda ve internette dolaşırken bile yavaşlıklar var. Şimdiye kadar pek gözüne batmamış fakat ben kullanınca çok rahatsız etti açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, ablamın laptopu örnek olarak League of Legends'ta bile en düşük ayarlarda 40 FPS alıyor. Sebebini anlamadım açıkçası, çünkü alırken sorduğumuzda oyunlarda problem yaşamazsınız demişlerdi. Özellikler:
  • Intel i5-8250 CPU @ 1.60 GHz 1.80 GHz.
  • 64 Bit işletim sistemi.
  • 8 GB RAM.
  • Ekran: Intel UHD Graphics 620.
  • Oluşturucu: NVIDIA GeForce MX 130.
İlk aldığımız günden beri bu şekilde ve nedense ana ekranda ve internette dolaşırken bile yavaşlıklar var. Şimdiye kadar pek gözüne batmamış fakat ben kullanınca çok rahatsız etti açıkçası.

Aynı sorun bende de var kanka aynı özellikler neredeyse ikimizin ama senin yüksek benim 4 GB RAM Intel Core i5 7200U 2.49 GHz NVIDIA GeForce MX130 ve Intel HD Graphics 620 hatta seninki kesin Acer değil mi? Hatta bende de alırken sorun yaşamazsınız dediler ama var fakat benimki muhtemelen RAM'dan RAM takviyesi yapsam düzelir ama seninkini anlamadım ısınıyor olabilir.

Aynı sorun bende de var kanka aynı özellikler neredeyse ikimizin ama senin yüksek benim 4 GB RAM Intel Core i5 7200U 2.49 GHz NVIDIA GeForce MX130 ve Intel HD Graphics 620 hatta seninki kesin Acer değil mi? Hatta bende de alırken sorun yaşamazsınız dediler ama var fakat benimki muhtemelen RAM'dan RAM takviyesi yapsam düzelir ama seninkini anlamadım ısınıyor olabilir.

Benimki HP. Isınma da yok sebebini anlamadım açıkçası. Ekran kartı çok kötü deceğim ama kuzenimin 15 yıllık bilgisayarında bile sıfır sıkıntı oluyordu.

NVIDIA ayarları yaptınız mı? Oyunları NVIDIA ekran kartıyla çalıştırın. Ama şuda olabilir işlemci hızı düşük sanırım ondan olabilir.
Özel olarak ayar yapmadım . Ama oyunu açarken nvidia ile açıyorum. Kendi laptopumda işlemci hızı 1.80 GHz ve 110 civarı fps alıyorum .

İGFX'in ne olduğunu bilmiyorum ama sanırım NVIDIA ile çalışıyor hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı