i5 8265u MX 130 - PCSX2'de GTA VCS ve LCS kasıyor

kingo199

Hectopat
GTA Vice City Stories ve GTA Liberty City stories oynamak istiyorum, PCSX2 emülatörü kullanıyorum.

Sistemim:
  • i5 8265u 1.60 GHz.
  • NVIDIA GeForce MX 130 GDDR5 4 GB VRAM.
  • 8 GB DDR4 RAM .
  • 512 GB SSD.
  • Windows 10 sürüm 2004.
Oyun genellikle 50 FPS, %90 hız civarlarında ama şehrin bazı taraflarında 20 FPS %50 hızlara düşüyor ve bu da yavaş çalışımasına neden oluyor. Biraz oynadım, başlarda ilk yerlerde kasma yoktu fakat dediğim gibi yeni yerler açınca kasmaya başladı. 1.6.0 sürümünü kullanıyorum uygulamanın.

Athlon 3000G işlemci, Vega 3 2 GB ekran kartı ve 8 GB RAM ile videosunu izlediğim birisi ekran kaydı alırken Vice City Stories'i 60 FPS'de neredeyse hiç drop olmadan oynayabiliyor, Liberty City Stories'i de o şekilde kasmadan oynayabiliyor. Sistemi neredeyse benimki ile aynı olan birisi niye benden fazla FPS alıyor? Ayarlarla mı alakalı anlamadım ama benden düşük sistemi olan birisi bu oyunları kasmadan oynayabiliyorsa bende niye bu oyunlar aşırı yavaş çalışıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanallaştırma açık mı?

PS2 oyunları için en iyisi sizin kullandığınız olarak gösteriliyor. Arkadaşlar da baksınlar. Belki sorunsuz olanı vardır.

Hocam konuya kimse cevap yazmıyor bundan önce de buna benzer bir konu açmıştım ama cevap gelmedi. Yeni bir konu açtım uzun zaman sonra konuyu hortlatmamak istemiyorum diye fakat bu konuya da cevap gelmedi. Öne çıkar butonunu da kullanıyorum fakat yine cevap gelmiyor.

Hocam konuya kimse cevap yazmıyor bundan önce de buna benzer bir konu açmıştım ama cevap gelmedi. Yeni bir konu açtım uzun zaman sonra konuyu hortlatmamak istemiyorum diye fakat bu konuya da cevap gelmedi. Öne çıkar butonunu da kullanıyorum fakat yine cevap gelmiyor.

Hocam aradan neredeyse 2 sene geçmiş ama cevap yazmak istedim belki işinize yarar PPSSPP emülatöründen oyunları oynayın. Grafik ayarlarından 2X veya 4X grafik yaparsanız tatmin edici bir seviyede olur. Yanlış bilmiyorsam Türkçe yama bile var oradan rahat oynarsınız PPSSPP FPS konusunda sizi pek üzmez.

Hocam aradan neredeyse 2 sene geçmiş ama cevap yazmak istedim belki işinize yarar PPSSPP emülatöründen oyunları oynayın. Grafik ayarlarından 2X veya 4X grafik yaparsanız tatmin edici bir seviyede olur. Yanlış bilmiyorsam Türkçe yama bile var oradan rahat oynarsınız PPSSPP FPS konusunda sizi pek üzmez.

Hocam ben de aynen dediğin şekilde hatta 8X yaparak bitirdim uzun zaman geçti.

Geri
Yukarı