i5-8265U sıcaklığı çok yüksek

xxaiden3

Kilopat
Merhaba laptop boşta bu sıcaklıkları veriyor. Bu normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    202 KB · Görüntüleme: 53
Isı bloğu tam oturmamış veya termal macun sürülmemiş olabilir. Eskimiş termal macunla bile bir işlemci bu sıcaklıklara çıkmaz. Üstelik bu bir U işlemci.

Kesinlikle bir sorun var.

Hiç normal değil. Virüs taraması yapmanızı ve bir bilene danışarak termal macunu ve fanları kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Sistemin boşta 3.7GHz seviyelerinde çalışması normal değil, islemci güç yönetiminde en düşük ayarı %100 ise bunu 0 olarak değiştirin. Ayrıyeten ortalama 4 yıllık bir cihaz olduğunu varsayar isek termal bakım gerektirir, macunun kurmasından ziyade soğutma kanalları tozdan tıkanmış olabilir.

Sistemin boşta 3.7GHz seviyelerinde çalışması normal değil, islemci güç yönetiminde en düşük ayarı %100 ise bunu 0 olarak değiştirin. Ayrıyeten ortalama 4 yıllık bir cihaz olduğunu varsayar isek termal bakım gerektirir, macunun kurmasından ziyade soğutma kanalları tozdan tıkanmış olabilir.
Termal macunu kendim değiştirebilirmiyim?

Termal macunu kendim değiştirebilir miyim?

Cihazın marka modeli ile aratarak YouTube üzerinde detaylı söküm videolarını bulabilirsiniz. Ancak bu konularda hiç tecrübeniz yok ise, yani bir eşyayı söküp takma konusunda bir bilgi ve beceriniz yok ise kendinizin yapmasını çok da tavsiye etmem. Ben yaklaşık 9 yıldır bu tarz işlerimi kendim yapıyorum ve 1 defa statik elektriğe ekran kartımı bozmuşluğum oldum.

birkaç birşey yaptım şuanda boşta bu seviyede normal midir?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    190,1 KB · Görüntüleme: 28

Geri
Yukarı