i5 8265U sistem GTA 5'te 30 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

erdenet

Hectopat
Intel(R) Core i5-8265U işlemcim, NVIDIA GeForce MX110 ekran kartım, 12 GB RAM'im var. Oyunun grafik ayarları en düşükte olmasına rağmen oyunda maksimum 30FPS alabiliyorum. Sorun ne olabilir? (Yazdığım başlık moderatör tarafından yazdığımdan alakasız bir başlıkla değiştirilmiştir, bilginize.)

Hocam testlerde ortalama 60FPS alan videoları gördüğüm için açtım bu konuyu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemcinizde Turbo Boost açık mı?

Hiçbir bilgim yok ne yazık ki, nasıl açılır onu bile bilmiyorum.

Bir de çözünürlüğünüz hangi ayarda? 720p olması lazım. Yani ekranınız 1920x1080 ise oyun ayarlarında çözünürlüğü 1336x768'e düşürüp deneyin. Genel olrak videolarda 30-40 FPS arası alıyorlar. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Bir de çözünürlüğünüz hangi ayarda? 720p olması lazım. Yani ekranınız 1920x1080 ise oyun ayarlarında çözünürlüğü 1336x768'e düşürüp deneyin. Genel olrak videolarda 30-40 FPS arası alıyorlar. Aklıma başka bir şey gelmiyor.
Ben de acaba ayarlarımda mı bir yanlış var diye kuşkulanıyorum açıkçası. Laptopum 1366x768 çözünürlükte bir laptop yani Full HD değil, HD. 40 FPS falan alsam yine tamam diyeceğim ama 30FPS bile alamıyorum yani. Sorun ne olabilir onu çözmeye çalışıyorum. (Bu arada işlemcimin Turbo Boost özelliği aktifmiş.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı