i5 8265U sistem Windows'tan MacOS'a geçilir mi?

Quantum9

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Beşiktaş / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşletme Yönetimi
Bu sıcak günlerde herkes iyidir umarım.
Eskiden kullandığım, daha doğrusu eski demek biraz yanlış olur. Artık kullanmadığım bir laptopum bulunmakta. Aktif kullandığım başka bir bilgisayarım olduğu için kenarda kaldı. 2. el satmayı düşünürken, aklıma içine macOS kurmak geldi. İlk kez böyle bir şeye kalkıştığım için biraz yardım iyi olur. Birkaç video izledim ve hangi sürümü kurmalıyım tam olarak ona karar veremedim.
Öncelikle cihazın bilgilerini vereyim, i5 8265U - NVIDIA MX 110 2 GB GDDR 5 ekran kartı - 12 GB 2400 MHz RAM - 128 GB Samsung NVMe M.2 SSD - 1 TB Toshiba HDD.
Nasıl bir performans alırım MacOS'ta? Uyumlu olmayan veya ekstra bir işlem yapmam gereken donanım var mı? Bir de izlemem gereken adımlardan kısaca bahseder misiniz? İlk olarak ne yapmalıyım?
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işleri bilmiyorum ama ben de yapmayı düşündüm açıkçası, ama sadece sanal makine olanını denemiştim. Technopat'ın bu videosu yardımcı olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O video Clover ile çekilmiştir. OpenCore olanı için aşağıdakine bakın. Öneri: Big Sur imajı şu anda Drive üzerinden MediaFire üzerine taşınamadığı için OpenCore ile Catalina kurulumu yapmanızı tavsiye ederim :)

Samsung'un PM serisi SSD'lerine farklı bir yolla macOS kurulması lazım :)
İlk normal bir kurulum deneyiniz. Olmazsa aşağıda verdiğim yolla deneyiniz :)

Geri
Yukarı