Windows'tan macOS'a nasıl geçilir?

Bir tane bilgisayarım var, onunla oyun vs oynamıyorum ve ona macOS kurmak istiyorum.
Şu Mac'i çok uğraştırmadan kurmanın bir yolu yok mu?
Direkt setupunu açıp kursam falan ya da bilgisayarcıda yaparlar mı?
Olmaz, Hackintosh sıkıntı bir işlem ve direkt setup açıp kurulacak bir şey değil.
Eğer sisteminizi atarsanız @566156 hocam size yardım edebilir.

İlk önce sistem bilgilerini paylaşın. Sonra nasıl bir yol izleyeceğimize bakariz.

2 tane var birinde RX550, 8 GB RAM, 2 tane SSD, i5 4590S var diğerinde Pentium B940 ,Intel HD Graphics ,4 GB RAM ,128 GB SSD var.

2 tane var birinde RX550, 8 GB RAM, 2 tane SSD, i5 4590S var diğerinde Pentium B940, Intel HD Graphics, 4 GB RAM, 128 GB SSD var.

2 tane derken biri şu anda bu yazıları yazdığım RX 550 ekran kartı olan masaüstü bilgisayarım diğeride pek kullanmadığım eski laptopum.

2 tane var birinde RX550, 8 GB RAM, 2 tane SSD, i5 4590S var diğerinde Pentium B940 ,Intel HD Graphics ,4 GB RAM ,128 GB SSD var.

İ5 4590S sisteminize Monterey kurabilirsiniz. Ancak RX 550 ekran kartınızı tanıtmak biraz uğraştırabilir. Bu yüzden işlemciniz de ki dahili ekran kartınız HD 4600 ile kurmalısınız;

Pentium B940 laptopunuz için macOS temalı Linux dağıtımlarına bakabilirsiniz.

2 tane var birinde RX550, 8 GB RAM, 2 tane SSD, i5 4590S var diğerinde Pentium B940, Intel HD Graphics, 4 GB RAM, 128 GB SSD var.

2 tane derken biri şu anda bu yazıları yazdığım RX 550 ekran kartı olan masaüstü bilgisayarım diğeride pek kullanmadığım eski laptopum.

Pentium bilgisayarınız desteklenmiyor. Masaüstü ise destekleniyor. RX 550'nin çalışma ihtimali var ama ilk önce hangi çekirdek türünü kullandığını öğrenmemiz lazım. GPU-Z indirin ve bilgilerin ekran görüntüsünü atın.

Pentium bilgisayarınız desteklenmiyor. Masaüstü ise destekleniyor. RX 550'nin çalışma ihtimali var ama ilk önce hangi çekirdek türünü kullandığını öğrenmemiz lazım. GPU-Z indirin ve bilgilerin ekran görüntüsünü atın.
gpu.gif

Geri
Yukarı