i5 8300 %100 CPU Kullanım Sorunu

UğurCann0

Decapat
Herkese selamlar,

Sistemi yaklaşık 6 ay önce aldım hazır bir sistem, daha düne kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım fakat son 3,4 gündür Görev yöneticisine girince %100 CPU gösteriyor ve aynı uygulamalardan bir den çok gösteriyor. YENİ format attırdım ve virüs programlarıyla taradım defalarca sorunum hala devam ediyor şuan hiç bir oyun açık olmadığı halde CPU sıkıntısı yaşıyorum.
Forumdaki bilgeli arkadaşlarımız bana yardımcı olursa çok minnettar olurum çünkü artık elimden gelen bir şey yok sorunumu da çözemedim

Sistem:
  • MSI GTX 1060 Armor 6G OCV
  • Intel i5 8400
  • MSI B360M Pro-VH
  • Crucail 8 GB RAM
  • Win 10 Pro
372620
372621
372622
372623

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözer mi bilmiyorum ancak internetten 15-20 TL'ye Windows key almanı ve orijinal kullanmanı öneririm 🙂
İnternetten gereksiz windows hizmetlerini kapatmayı deneyebilirsiniz. Ve başlangıçta çalışmasını istemediğiniz uygulamalarının başlangıç türünü kapalı yapın.
Hizmetlerden "Windows search" i kapatın. Sistemi detaylı virüs taraması yapın.
İkisinide denedim malesef olmadı
Formatı kime attırdın? Korsan Windows kurulumu yüzünden olabilir. Kaspersky, Malwerbytes gibi kaliteli AV'lerle tarayın.
Virüs programlarıyla ayrıntılı taradım, bunun üstüne format attırdım bilindik birine ve tanıdım her zaman ki insanlar.
Evet orijinal kullanmıyorum ben fakat dedim gibi sistemi 6 ay oldu toplayalı bu sorunu şimdi karşılaşıyorum korsanda olsaydı daha önceden olurdu diye düşünüyorum.

Sorunu çözer mi bilmiyorum ancak internetten 15-20 TL'ye Windows key almanı ve orijinal kullanmanı öneririm 🙂

Eğer önerebileceğiniz güvenilir bir site varsa lütfen tavsiye edersen sevinirim çünkü Retail ve Mak Lisanslar varmış sahtekarlık dönüyormuş, bir kaç yerde okumuştum ordan biliyorum. Eğer varsa bildiğin güvenilir bir yer önerirseniz sevinirim

Şu ve şu sayfadaki adımların hepsini anlatıldığı gibi yaparsanız sorunun çözülmesi gerekiyor.

Yukarıda paylaştığım sitelerdeki adımları yaptığın halde %100 CPU ise temiz kurulum yapın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı