Çözüldü i5 8300H FiveM düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gnarevoll

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar FiveM'de yaklaşık 50 60 70 FPS değerleri arasında oynuyorum fakat 5-10 saniyede bir drop yiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? (Format bile attım şu an bilgisayarımda sadece GTA V'e FiveM var. Driverler vb güncel)

Bilgisayar özelliklerim:
İşlemci - Intel i5 8300H.
Ekran kartım: GTX 1050 2 GB.
RAM: 8 GB DDR4 2600MHz RAM.

Darboğaz falan mı yapıyor?

Çözüm
Macunu değiştiğimde ısınma sorunu ortadan kalkmış olursa Underclock'a gerek kalır mı? Underclock sonrası performans düşer mi?

İslemci kendi frekansi artiyor isinip frekans düşürür Boost frekansini azaltirsaniz sabit bir sekilde daha az Boost frekansa sabitlenir droplar duzelir hem macun değistirin ayrima RAM az FiveM'e yetmiyor.
Macunu değiştiğimde ısınma sorunu ortadan kalkmış olursa Underclock'a gerek kalır mı? Underclock sonrası performans düşer mi?

İslemci kendi frekansi artiyor isinip frekans düşürür Boost frekansini azaltirsaniz sabit bir sekilde daha az Boost frekansa sabitlenir droplar duzelir hem macun değistirin ayrima RAM az FiveM'e yetmiyor.

Çözüm
Sorunun sıcaklıktan olduğunu anladım undervolt sonucu işlemcimin ısısı düştü droplar aşırı şekilde azaldı termal macunu sürünce undervolt işlemini azaltıp dropsuz oynamayı düşünüyorum teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı