Çözüldü i5 8300H ThrottleStop Speed Shift açınca mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LittleWarlocc

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün laptopuma format attım. ThrottleStop'u yükledim, ayarları yaparken Speed Shift'i açtığım an mavi ekran verdi ben de tek seferliktir diye bir daha denedim olmadı. 5-6 sefer denedim ama olmuyor nasıl çözerim?
İşlemcim i5 8300H.
@erengore nasıl çözebilirim bu sorunu?

Son düzenleme:
Çözüm

Bunlar değil mi?

Eki Görüntüle 1286855

Eki Görüntüle 1286856

Format atmadan önce gene aynı ayarlar vardı ama açabiliyordum :/
Şimdi biraz stabilite arttırmak için bazı şeyler deneyeceğiz.
Windows Update üzerinde İsteğe bağlı güncelleştirmelere gelin. Ardından oradaki Intel elemanlarının hepsini seçin ve güncelleyin. Sebebine gelirsek Management Engine gibi sürücüleri de kuracağı için iyiye gidebilir. Ardından oradaki tüm Intel birimlerini güncelledikten sonra altta vereceğim Chipset driver'ını kurun.
Chipset sürücünüzü güncelleyin:

Windows Update ile Intel elemanlarını güncelledikten sonra sistemi yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra Chipset sürücüsünü kurmaya başlayın. O da kurulduktan sonra yeniden başlatma isterse yeniden başlatın. Ardından tekrar deneyin.

Bu arada sisteminizde SpeedShift farz bir şey değil. Sizin sistemde SpeedShift zaten devre dışı çünkü. Sadece agresifliğe dokunacaktır.
WHEA_UNCORRECTIBLE_ERROR. UV işlemi olmamış :)

Başka bir şey yok. Eren hocam sahne senindir.
Bende dosyaya girip bir şeye bakayım.
@KojiroHyuga04 hocam dosyada UV'den ziyade geçersiz komut sebebiyle sistem donması gibi bir şey söz konusu gibime geldi. Umarım yukarıda dediklerim işe yarar.

Öyleyse Chipset sürücüsünü güncelleyin sadece.
@LittleWarlocc bu arada ThrottleStop ana ekranından SpeedStep, C1E tiklerini kaldır.
1643446666247.png

Hocam, sen SpeedShift'e karışma tavsiyem. Yukarıdaki kısımda 0 ayarlamaya çalışmışsın ama zaten sistem uygulamamış. İşlemci Dengeli performans gibi çalışıyor doğru mu?

Doğru değilse şaşkına döneceğim artık. Zaten sistemindeki SpeedShift mekanizması bana da bi' tuhaf geldi.

Dengeli performans gibi çalışıyor doğru mu?

Evet mouse hareket ettirince 3.98'den 3.90a düşüyordu 3.38'e kadar düşüyor şu an.
Chipset güncelledim yeniden başlatıyorum.
Evet mouse hareket ettirince 3.98'den 3.90a düşüyordu 3.38'e kadar düşüyor şu an.

İşim çıktı o yüzden geç yazdım ama şu an iyi gibi 3,88 e düşüyor şu an en fazla.

Son düzenleme:

İşim çıktı o yüzden geç yazdım ama şu an iyi gibi 3,88 e düşüyor şu an en fazla.
Tekrar deneyin. Çözüm getirirse çözüm olarak işaretleyebilirsiniz. SpeedShift mekanizması Chipset ile tam doğrudan olmasada dolaylı olarak ilgili.

Eğer ki yine olmazsa UV'leri düzeltiriz her şekilde hallolur.

Yeni konular

Geri
Yukarı