i5 8400 İçin Ekran Kartı Tavsiyesi

Hipotithenai

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 8400/1070 ti/16gb
Merhaba arkadaşlar, bir sistem toplamaya karar verdim fakat ekran kartında kararsız kalmış durumdayım. İleriye dönük düşünürsek sene sonunda GTX 2*** serisi ekran kartları çıkacak ve hal bu iken 1600 TL'ye GTX 1060 6GB mı alsam diyorum, yoksa 2500 TL'ye GTX 1070 GB mi alsam diyorum, ne dersiniz? Sistem de şöyle bir şey olacak. Şimdi çıkacak oyunları da göz önünde bulundurmak gerek tabi ama ekran kartından kısınca da anakartı ROG Strix B360G Gaming'e yükseltme şansım var gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bir sistem toplamaya karar verdim fakat ekran kartında kararsız kalmış durumdayım. İleriye dönük düşünürsek sene sonunda GTX 2*** serisi ekran kartları çıkacak ve hal bu iken 1600 TL'ye GTX 1060 6GB mı alsam diyorum, yoksa 2500 TL'ye GTX 1070 GB mi alsam diyorum, ne dersiniz? Sistem de şöyle bir şey olacak. Şimdi çıkacak oyunları da göz önünde bulundurmak gerek tabi ama ekran kartından kısınca da anakartı ROG Strix B360G Gaming'e yükseltme şansım var gibi duruyor.
Anakartı yükseltmenize gerek yok gayet yeterli olacaktır. 1070e yönelmenizi öneririm.

Bütçe varsa neden ikisini karşılaştırıyorsun ki? Cevabı belli sorunun.
1070'e vereceğim fazla para 2*** serisi kartlar çıkınca aklıma gelir mi 1060 alsaydım daha iyiydi yeni kartlardan alabilirdim diye bir soru var aklımda. Sonuçta daha üstün kartlar olacak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı