i5 8400 Sistem Yükseltme

Kirpizm

Hectopat
Daha fazla  
Sistem özelliklerim:

• ASUS Prime B360M-K
  • i5 8400
  • Crucial 8 GB 2400 MHz
  • RX 550
  • Corsair Carbide Spec-02
  • 600 Watt PSU
  • Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM
  • 4ms 60Hz monitör

Alacağım ürünler:

• MSI Z270
  • G. Skill 16 GB (2 X 8 GB)DDR4 3000MHZ CL16
  • Zotac GeForce RTX 2060 AMP Edition
  • ASUS VG258QR 0.5ms 165Hz

Sadece PUBG oynuyorum. Yanlış veya önermediğiniz bir parça var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerim:

• ASUS Prime B360M-K
  • i5 8400
  • Crucial 8 GB 2400 MHz
  • RX 550
  • Corsair Carbide Spec-02
  • 600 Watt PSU
  • Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM
  • 4ms 60Hz monitör

Alacağım ürünler:

• MSI Z270
  • G. Skill 16 GB (2 X 8 GB)DDR4 3000MHZ CL16
  • Zotac GeForce RTX 2060 AMP Edition
  • ASUS VG258QR 0.5ms 165Hz

Sadece PUBG oynuyorum. Yanlış veya önermediğiniz bir parça var mı?
Pubg için ne gerek var bu kadar şeye? GTX 1060 veya 1660 alabilirsin. Fiyat çok fark ediyor. Ayrıca Z270 gereksiz olacaktır bence. B360 ile devam etmeni tavsiye ederim. Ayrıca yanına bir SSD tavsiye ederim. 860 EVO olabilir.

SSD yok ama haklısınız öncelikle onu almalıyım fakat özellikle monitörüm ve ekran kartımdan çok şikayetçiyim PUBG en düşük ayarlar ve en düşük çözünürlükte 80 FPS zor görüyorum. Haliyle rakibi de göremiyorum o çözünürlükte. Ayrıca sisteme 3 yıl civarı ekleme yapmayacağım. Evde bilgisayarım olmasına rağmen hala internet cafede oyun oynuyorum. Bu parçaları da oradaki bilgisayara kıyaslayarak seçtim.

SSD yok ama haklısınız öncelikle onu almalıyım fakat özellikle monitörüm ve ekran kartımdan çok şikayetçiyim PUBG en düşük ayarlar ve en düşük çözünürlükte 80 FPS zor görüyorum. Haliyle rakibi de göremiyorum o çözünürlükte. Ayrıca sisteme 3 yıl civarı ekleme yapmayacağım. Evde bilgisayarım olmasına rağmen hala internet cafede oyun oynuyorum. Bu parçaları da oradaki bilgisayara kıyaslayarak seçtim.
RTX keyif için, fiyatı önemsiyorsanız GTX 1660 veya 1060 bile işinizi görür. Ayrıca Ultrada oynatacaktır merak etmeyin. Benchmark videolarına da bakabilirsiniz.

Ekran kartı + 8gb ram + SSD alın. Eğer bütçeniz elverirse 1ms 144hz 24" monitör alabilirsiniz. Fazlasıyla yeterli olacaktır. Bütçenizi belirtirseniz daha ayrıntılı yardımcı olabiliriz.

Çok olmasa da benzer bir sistemimiz var. Öncelikle SSD almanı şiddetle tavsiye ediyorum. Şu zamanda SSD olmadan Windows 10 çalışmıyor düzgün. Eğer bütçen varsa ardından ekran kartı alman daha mantıklı sanki. RAM de düşünebilirsin ama sanırım senin sahip olduğun RAM şu:

Eğer sahip olduğun RAM bu ise gereksiz pahalı şu an. Değiştirmek ve başka bir model almak istersen senden satın alabilirim.

Bence en uygun sıralama SSD, ekran kartı, monitör ve RAM. Kendi isteğine göre sıralamanı değiştirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı