i5 8400 sıvı soğutma önerisi

Merhaba,

i5 8400 için sıvı soğutmaya ihtiyacınız yok. Ayırdığınız bütçenizi RAM, SSD gibi ekstra faydalı bir bileşene ayırsanız daha iyi olur. Stok soğutucu kullanıyorsanız an itibarı ile uygun bütçeli bir hava soğutma da işinizi görecektir.

İyi günler dilerim.

Arkadaşım 8400'ü stok soğutucu ile aylardır sorunsuz kullanıyor. Sıvı soğutma o sistem için boşuna masraf olur. Eğer ısınma sorunu varsa kasa içi düzgün bir hava akışı olmaması veya termal macun uygulamadaki hata yüzünden olabilir.

Bu işlemci için sıvı soğutmaya gerek yok dostum. Görsellik için alıyorsanız orasını bilemem.

Bu işlemci için diğer arkadaşların dediği gibi sıvı soğutucu fazla ama benim gibi görsel olsun çok pahalı olmasın dersen Corsair h45 önerebilirim. Ben push pull yaptım RGB fan aldım önüne gayet hoş oldu bence. Bütçenize bağlı olarak farklı soğutma seçeneklerini seçebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Kasam.jpeg
    Kasam.jpeg
    58,3 KB · Görüntüleme: 111
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı