i5 8400 uyumlu anakart ve RAM tavsiyesi

VOLKANATES

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar eski tip bir kasam var, kasayı ve parçalarını yeni alacağım, alacağım ürünler şunlar: Cougar mex 410 boş kasa. HyperX Fury 2666MHX 8+8 16 GB. Coler Master 171C hava soğutucu. Samsung EVO 870 SATA3 SSD. Alacağım anakart MSI MAG B365M Mortar. Not: İşlemci i5 8400, ekran kartı RX 570.

Son düzenleyen: Moderatör:
310 serisi biraz geride kaldı gibi geliyor yani msı 365 mortar uyumlu değilmidir, aralarında pek bir fark yok cunki yada asus prime 365 m-k modeli var oda aynı fiyatlarda 310 serilerinde yani 310 alacağım yerde bunlardan birini alsam daha iyi değilmi hocam?

tamam soğtucu olarak snowmanı alırım tşkler, ya bnm pc casper eski tiplerden icinde anakart kedni anakartı gibi birşey h310 m11 h001 bu anakartın ne biosundan anlıyan var neden baska bir ayarından anakart tavsiye edermisiniz
bu ıkısı arasında kaldım işlemci oyle cok iyi bir işlemci değil i5 8400 ekran kartı rx 570
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance RGB PRO Beyaz 2666MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram | ITOPYA alacağım ramlerde bunlar uyumlumudur acaba?

Son düzenleme:
Tamam soğtucu olarak Snowman'ı alırım teşekkürler, ya bnm PC Casper eski tiplerden icinde anakart kedni anakartı gibi bir şey H310 M11 H001 bu anakartın ne BIOS'undan anlayan var neden baska bir ayarından anakart tavsiye eder misiniz?
Bu ıkısı arasında kaldım işlemci oyle cok iyi bir işlemci değil i5 8400 ekran kartı RX 570

Bütçe nedir?

Biraz abartı açıkcası.
Evet, uyumludur.

Ankarta 850 TL butcem var. RAM'lere de 900-1000 bin arası. Yalnız İtopya'dan almam lazım, 12 taksitle alacağım tek bir yer olursa benim için iyi olur hocam.
COUGAR MX410 MESH-G RGB 4x120mm ARGB FANLI 650W 80 PLUS USB3.0 GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Sadece bu kasayı Vatan'dan nakit olarak alacağım. PSU hakkında arastırma yaptım biraz kotu bir yorum bulamadım. Onu de mesh model.

Bütçe nedir?

Biraz abartı açıkcası.
Evet, uyumludur.

Hocam 2666 MHz başka RAM yok piyasada. Çok baktım sadece Fury modeli var şu an piyasada. 435 TL nakit fiyatı o da 2'li değil ayrı ayrı 8 GB almam lazım.

Ankarta 850 TL butcem var ramlerede 900 1000 bin arası yalnız İtopya'dan almam lazım 12 taksitle alacağım tek bir yer olursa bnm için iyi olur hocam.
COUGAR MX410 MESH-G RGB 4x120mm ARGB FANLI 650W 80 PLUS USB3.0 GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da sadece bu kasayı Vatan'dan nakit olarak alacağım PSU hakkında arastırma yaptım biraz kotu bir yorum bulamadım onude mesh model.

Hocam 2666 MHz başka RAM yok piyasada cok baktım sadece furry modeli var şu an piyasada 435 TL nakit fiyatı oda 2'li değil ayrı ayrı 8 GB almam lazım kasa için diosanız PSU'lu kasa İtopya'dan baktım onu kapalı modeller bundan daha pahalı Game Booster gibi markalar var onu tercih etmedim.

Kasa için butcem 1000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Coguar kaliteli markadır içerisindeki PSU olarak yorum yapamam ama güzel duruyor.
İlla 2666 MHz almanıza gerek yok 2933 veya 3000 MHz RAM alırsanız işinizi görür ve ileriye dönük olur.

Anakart olarak bunu öneririm.

Son düzenleme:
Hocam Coguar kaliteli markadır içerisindeki PSU olarak yorum yapamam ama güzel duruyor.
İlla 2666 MHz almanıza gerek yok 2933 veya 3000 MHz RAM alırsanız işinizi görür ve ileriye dönük olur.

hocam burda cok arastırma yaptım burda okumus olduklarımda anakartınızdan ramlerin tam performans almanızı istiyosanız aynı değerde alın dioları onun icin 2666 mhz tam uyumlu olur diye boyle bir ram baktım, hocam bnm kafama en cok takılan anakart 365 m k 365 mortar sizce hangisi i5 8400 ile msı 365 mortar uyumlumudur
birde kasa 4 fanlı 365 m k da 1 baglantı var coğaltıcıyla 4 fanı tek bir yere taksam sıkıntı olmazmı anakarta zarar gibi birşey? 365 mortarda 2 adet fan girişi var 2+2 şeklinde dağıtırsam fanları çoğaltıcıyla daha iyi olmazmı

Arasında pek fark bulamadım sadece B365M anakarta 4 tane RAM slotu var.
Evet, uyumludur.
Hocam 2666 MHz olan anakarta 2933 veya 3000 MHz RAM taksanız bile işlemci 2666 MHz kullanacak ama herhangi bir performans kaybı yaşamazsınız merak etmeyin.
Bir de kasa 4 fanlı 365 m k da 1 baglantı var coğaltıcıyla 4 fanı tek bir yere taksam sıkıntı olmaz mı anakarta zarar gibi bir şey? 365 Mortar'da 2 adet fan girişi var 2+2 şeklinde dağıtırsam fanları çoğaltıcıyla daha iyi olmaz mı?

Hocam o işlerden pek anlamam.
Bilen biri yardım ederse daha sağlıklı olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı