i5 8400 ve GTX 1060 sistem tavsiyesi

Black™

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır kullandığım sistemimi yenilemek istiyorum. Kendi bilgim dahilinde bu şekilde bir liste hazırladım. Artı ve eksi yönleriyle tavsiyelerinizi almak isterim. Ayrıca uyum sorunu yaşayabileceğim parçalar varsa değiştirebilirim.

• *Intel Core i5-8400 Soket 1151 2.8GHz 9MB İşlemci
  • *MSI Z270 Gaming PRO CARBON Intel Z270 3800MHz (OC) DDR4 Soket 1151 ATX
  • *Kingston HyperX 8GB DDR4 3000MHz RAM HX430C15PB3/8 (İlk etapta bu şekilde sonra +1 olablir.)
  • *MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB 192 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 1060 GAMING X 6G) veya bütçe durumuna göre
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 TI Gaming 4G 4GB 128 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 1050 TI Gaming 4G) tercih edebilirim.
  • *Cooler Master Hyper 212X
Şu anda elimde ayrıca;
  • *Cooler Master 500 W PSU kasa
  • *240 GB SSD
  • *2 TB Sesagate HDD var

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakarta gerek yok sanırım. Çok bilgili ve tecrübeli olmadığımı belirtmek isterim ama bildiğim kadarıyla anakartınız K serisi işlemciler için gerekli olan bir anakart. OC yapmanıza olanak sağlıyor. Siz o işlemci ile OC yapamazsınız. Bu sebeple gereksiz bir kart olmuş.

Ayrıca 2 ekran kartı neden koydunuz? Bütçe elveriyorsa her şekilde 1060 alınmalı zaten. Ha 2 tane ekran kartı alacaksanız eğer inanılmaz gereksiz bence.

O anakarta gerek yok sanırım. Çok bilgili ve tecrübeli olmadığımı belirtmek isterim ama bildiğim kadarıyla anakartınız K serisi işlemciler için gerekli olan bir anakart. OC yapmanıza olanak sağlıyor. Siz o işlemci ile OC yapamazsınız. Bu sebeple gereksiz bir kart olmuş.

Dediğim gibi kesinlikle bu şekilde olmalı demiyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir kart var mı?

Screenshot_20180926-005430_Chrome.jpg
2.Sistem benim tercihim olurdu.
Screenshot_20180926-005853_Chrome.jpg

Son düzenleme:
@Sekan_Uçar çok güzel iki sistem toplamış. Benim anakart tavsiyem B360 olacaktı. :D

İki sistem arasında ise ilkini tercih ederdim ben şahsen. Biraz araştırma sonucunda siz kararınızı verirsiniz.

@Sekan_Uçar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. AMD mi İntel mi desem hangisini önerirsiniz? Daha önce AMD sistem kullanmadım.
@Sekan_Uçar çok güzel iki sistem toplamış. Benim anakart tavsiyem B360 olacaktı. :D

İki sistem arasında ise ilkini tercih ederdim ben şahsen. Biraz araştırma sonucunda siz kararınızı verirsiniz.
Gerçekten karar vermek zor :kararsız::)

@Sekan_Uçar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. AMD mi İntel mi desem hangisini önerirsiniz? Daha önce AMD sistem kullanmadım.

Gerçekten karar vermek zor :kararsız::)
Benim tercihim 2.sistem olurdu.AMD kullanıyorum.Benim size önerim oyun testlerine baktığınızda İntel biraz daha güçlü.AMD ise çekirdek olarak 8 çekirdek İntel 6 çekirdek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı