i5 8400 vs. Ryzen 5 1500X vs. Ryzen 5 2400G vs. Ryzen 5 1600

940 TL gözüküyor şuan girdiğimde yani hala indirimde. Sizce onu mu tercih edeyim ?
Stoklarda yok hocam.
1700x.PNG

İ5 8400.1080p de kullanılacak ne de olsa. İntelin de renderi kötü değil. Oyunlarda (özellikle 1080p) önde. Tam ihtiyacınız olan işlemci. Ne azı ne fazlası.

2600 alın hocam.
Hocam birde gearbest ryzen 1700 var isterseniz ona da bakın.
Gearbest TR: AMD RYZEN 7 1700 8-çekirdekli Soket AM4 İşlemci
Stokta yokmuş o işlemci sanırım Ryzen 5 2600 ile i5 8400 arasında seçim yapılmalı şuana kadar katettiğimiz mesafe bu yönde bu iki işlemciden hangisi tercih edilmelidir ?
İ5 8400.1080p de kullanılacak ne de olsa. İntelin de renderi kötü değil. Oyunlarda (özellikle 1080p) önde. Tam ihtiyacınız olan işlemci. Ne azı ne fazlası.
Anlıyorum. Test videolarını da seyretmek istiyorum güvenilir kanallar var mı bununla ilgili ?

Stokta yokmuş o işlemci sanırım Ryzen 5 2600 ile i5 8400 arasında seçim yapılmalı şuana kadar katettiğimiz mesafe bu yönde bu iki işlemciden hangisi tercih edilmelidir ?

Anlıyorum. Test videolarını da seyretmek istiyorum güvenilir kanallar var mı bununla ilgili ?
Intel %90cpu kullanırken ryzen %75, 80 gibi cpu kullanıyor bence ryzen. Evet 5,6 fps az alırsın ama işlemci kullanımı azalır. I5 8400 ileride darboğaz yapabilir. Çoklu çekirdekli oyunlar çıkarsa ryzen intel'i fps de sollar.

2600 tercih edilmeli çünkü ileriye yönelik bir işlemci.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangisi anakart birleşimi ile daha ucuz ise onu al 2 işlemci arasında öyle aman aman fark yok olucağınıda zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı