i5 8400'den i5 9600K'ya geçiş sonrası sistem açılmıyor

BIOS sorunu. Görselde attığınız '0430' BIOS neredeyse ilk çıkan sürüm. Ondan sonra bir ton BIOS çıktı ve 9. nesil desteği 1002 sürümünde geldi. Eski işlemciyi tak ve BIOS Update yap.

Eki Görüntüle 487709
Eski işlemci gitti ama :) yerine bir tane bulmak lazım galiba.
Fan kablosu takılı mı, fanlar çalışıyor mu kontrol ettin mi? BIOS güncel mi?
Hocam fan kabloları takılı kasaya güç verince dönüyorlar.
Doğru bir tespit.
Ancak uyumsuz BIOS ile sistemin görüntü vermesi garip geldi bana.
Eski işlemci de satılmış. BIOS'a giriliyor ise güncelleme de bu işlemci ile yapılabilir belki.
Hocam yeni işlemci ile BIOS ekranından güncelleme yapabiliyorsam bunu nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz?
Fan ilk açılışta düşük çalıştığından dolayı o hatayı genelde verir BIOS ayarlarından monitöre girin CPU fan lower gibi şey yazacak onu ignore yapın kayıt edin sorun çözülecektir.
Bu dediğinizi bilgisayarcı arkadaşa önerdim fakat bana o kalıcı bir çözüm olmaz dedi ve tavsiye etmedi çünkü başka bir yerden sıkıntı çıkmasına sebep olabilir dedi.
BIOS Update gerekiyor galiba.
BIOS Update işlemini bu işlemci ile BIOS üzerinden yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
''Bilgisayarcı'' dediğiniz kişi cidden anakartın Z370 olduğunu ve BIOS update gerekli olduğunu bilmiyor mu? Orada koskocaman BIOS versiyonu yazıyor. Bu kişilere güvenmeyin. Almadan önce uyarması lazımdı keşke konu açsaydınız.

''Bilgisayarcı'' dediğiniz kişi cidden anakartın Z370 olduğunu ve BIOS update gerekli olduğunu bilmiyor mu? Orada koskocaman BIOS versiyonu yazıyor. Bu kişilere güvenmeyin. Almadan önce uyarması lazımdı keşke konu açsaydınız.
Neyi almadan önce uyarması gerekiyordu orayı anlamadım?

CPU Fan Error için fan kablosunu yanlış yere takılmış doğru yere takın.

İşlemci değişimi format gerektirmez, fakat BIOS güncellemesi gerektirir, işlemci büyük ihtimal güncel versiyon yani "R0" bunun için daha güncel bir BIOS kullanman gerekli, eğer kullanmaz isen sistem donma dediğimiz olayı yaşarsın, bizzat kendim test ettim böyle bir durumu.

Benim tavsiyem son BIOS sürümünü yükle.
s1.PNG

CPU Fan Error için fan kablosunu yanlış yere takılmış doğru yere takın.

İşlemci değişimi format gerektirmez, fakat BIOS güncellemesi gerektirir, işlemci büyük ihtimal güncel versiyon yani "R0" bunun için daha güncel bir BIOS kullanman gerekli, eğer kullanmaz isen sistem donma dediğimiz olayı yaşarsın, bizzat kendim test ettim böyle bir durumu.

Benim tavsiyem son BIOS sürümünü yükle.
Eki Görüntüle 487781
Bu işlemciyi görüyorken BIOS'u USB ile güncelleyebilir miyim? BIOS üzerinden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı