i5-8400'den i7-9700K yükseltmesi mantıklı mı?

• Konuyu başlatan irf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 755

irf

Kilopat
Daha fazla  
Sizce i5 8400'den i7 9700K'ya geçmek mantıklı bir upgrade mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı değil. OC Yapacaksan anakartın da değişmesi gerekir. Ölü soket için kadar masraf etmeye değmez. OC Yapmayacaksan da K ibareli işlemci almanın anlamı yok. Tabi anakartını yazmamışsın. i5 8400 İşlemciyle Z serisi anakart kullanmadığını varsayıyorum.

Mantıklı değil. OC Yapacaksan anakartın da değişmesi gerekir. Ölü soket için kadar masraf etmeye değmez. OC Yapmayacaksan da K ibareli işlemci almanın anlamı yok. Tabi anakartını yazmamışsın. i5 8400 İşlemciyle Z serisi anakart kullanmadığını varsayıyorum.
Evet Asus TUF B360-Plus Gaming kullanıyorum. K ibareli işlemci almayı düşünmemin sebebi hali hazırda düz 9700'e göre daha hızlı gelmesi.

Hazır konu varken konu kirliliği yapmamak adına sorumu buraya yazıyorum. Uzun süredir Call of Duty Warzone oynuyorum fakat oyuna giriş ya da lobide bekleme esnasında FPS düşüklüğü yaşıyorum. İnternette bu sorunu yaşayanlara baktığımda genelde çoklu çekirdek performansı düşük işlemcilerde bu tarz bir sorun meydana geldiğini gördüm.

Bilgisayarımda i5-8400 işlemci mevcut. MSI Z370-A PRO anakartım var. 2x8 GB 2400 MHz RAM ve GTX 1070 OC 8 GB ekran kartım bulunuyor. Sizce işlemci değişikliği gerekli mi?

Teşekkürler şimdiden.

@daredeviltr, hayır gerekli değil. Ben 4 çekirdekli i7-7700 ve i5-7500 ile bahsettiğiniz şekilde bir sorun yaşamadım. 6 çekirdekli i5-8400'de de böyle garip bir sorun yaşanacağını da sanmam, zaten oyun içi GTX 1070'i canavar gibi besliyordur tahminimce.

Son düzenleme:
@daredeviltr, hayır gerekli değil. Ben 4 çekirdekli i7-7700 ve i5-7500 ile bahsettiğiniz şekilde bir sorun yaşamadım. 6 çekirdekli i5-8400'de de böyle garip bir sorun yaşanacağını da sanmam, zaten oyun içi GTX 1070'i canavar gibi besliyordur tahminimce.

Warzone ve Days Gone oyunlarında işlemci kullanımı %100'lere çıkmakta ve bu durum beni özellikle Warzone oyununda üzmekte. Lobi kısmında FPS düşüklüğü neredeyse 20 30'lara varıyor. Bu oyunun optimizasyonu ile de alakalı fakat bana işlemci kaynaklı bir sıkıntı gibi de geldi.

@daredeviltr , Days Gone'da işlemci kullanımı %100'lere kadar çıkıyorsa sorun işlemciden değil emin olun. Bununla ilgili olarak oyun performansı veya teknik destek bölümüne yeni konu açıp orada tartışabiliriz bu durumu.

Mesajı okuyanlar için : Yanlış anlaşılma, pardon.

@daredeviltr bütçen yoksa yükseltmene gerek yok. Elinde para kalsın biriktir 12. Nesile geçersin.

Geri
Yukarı